Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Święto Kaszy po raz trzeci

2018-08-10 14:00:00 (ost. akt: 2018-08-10 12:57:00)
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

12 sierpnia w kętrzyńskim amfiteatrze przy ul. Kajki odbędzie się „III Mazurskie Święto Kaszy”. Celem tej imprezy jest propagowanie, kultywowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla.

Warmia, Mazury i Powiśle to kraina nie tylko tysiąca jezior, ale i tysiąca tradycji, smaków i zapachów. Wielokulturowość, wielonarodowość oraz wielowyznaniowość regionu stworzyły bogatą i różnorodną tradycję kulinarną. „Mazurskie Święto kaszy” to doskonały pomysł na bliższe zapoznanie się z tematyką kulinarną oraz spędzenie wolnego czasu i podjęcie nowych wyzwań.

O godz. 15.00 imprezę rozpocznie i poprowadzi Wiesław Mergalski kucharz Karczmy nad Sandelą. Dobrze znany kętrzyńskiej publiczności z ubiegłorocznego Mazurskiego Święta Kaszy. Na publiczność czekać będą interesujące zadania, kulinarne wyzwania i możliwość przeżycia jedynej w swoim rodzaju przygody.

Restauratorzy zmierzą się w konkursie kulinarnym na „Najlepszą potrawę z kaszy” o puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W ubiegłym roku ten zaszczytny tytuł zdobyła Restauracja Feniks z Barcian. Czy w tym roku powtórzy swój sukces? Przekonajcie się sami!

„Mazurskie Święto Kaszy” to również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych w Wielkim Turnieju Kulinarnym o Złoty Fartuch Burmistrza Miasta Kętrzyn. Gotowanie odbędzie się pod czujnym okiem profesjonalnego kucharza z Karczmy nad Sandelą- Wiesława Mergalskiego.

W programie nie zabraknie także wspólnej kulinarnej zabawy, jaką będzie gotowanie na wielkiej patelni. Na oczach publiczności zostanie przygotowane i rozdane do degustacji potrawy z kaszą. Będzie można także spróbować tradycyjnego krupnika przygotowanego przez Harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej Hufca w Kętrzynie.

„Mazurskie Święto Kaszy” to także Kiermasz Zdrowej Żywności. Swoje wyroby zaprezentują lokalni przetwórcy żywności. Będzie to okazja do zakupu i degustacji wysokiej jakości, regionalnych produktów.

Gwiazdą III Mazurskiego Święta Kaszy będzie Alosza Awdiejew. Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję.

„Mazurskie Święto Kaszy” organizowane jest przez Gminę Miejską Kętrzyn oraz Kętrzyńskie Centrum Kultury natomiast współorganizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Lokalna Grupa Działania Barcja, Stowarzyszenie Kulturalne „Konik Mazurski” oraz Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Warmińsko-Mazurska Hufiec Kętrzyn. Wsparcia finansowego udzieliły firmy KOMEC Kętrzyn, Artykuły Biurowe LOGOS oraz Kętrzyńskie TBS. Patronat Medialny objęła gazeta Nasze Miasto Kętrzyn.pl.

Pod adresami www.kck.ketrzyn.pl, www.it.ketrzyn.pl, www.nmketrzyn.pl oraz www.miastoketrzyn.pl można znaleźć szczegółowe informacje o „Mazurskim Święcie Kaszy”. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

redakcja


Program:
- Konkurs kulinarny na „Najlepszą potrawę z kaszy” dla restauratorów z terenu Warmii, Mazur i Powiśla o puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- Gotowanie na scenie z kucharzem Karczmy nad Sandelą- Wiesławem Mergalskim
- Gotowanie na wielkiej patelni i degustacja POTRAW Z KASZĄ
- Kiermasz Zdrowej Żywności
- Występy artystyczne lokalnych artystów oraz Aloszy Awdiejewa

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages