Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Agencje pracy zatrudniały cudzoziemców niezgodnie z przepisami

2018-07-25 20:13:01 (ost. akt: 2018-07-25 20:21:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją  do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

166 cudzoziemców pracowało niezgodnie z przepisami na terenie powiatu kętrzyńskiego, iławskiego i ostródzkiego. Ponadto firmy pośredniczące w powierzaniu pracy nie dopełniły obowiązku poinformowania Starosty oraz Wojewody Warmińsko–Mazurskiego o fakcie niepodjęcia zatrudnienia przez 182 cudzoziemców.

To wynik zakończonych w ubiegłym tygodniu kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Wydziału do Spraw Cudzoziemców i Placówki Straży Granicznej w Olsztynie.

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Cudzoziemców skontrolowali agencję pośrednictwa pracy z siedzibą w powiecie łódzkim. Kontrolą objęto 223 obywateli Ukrainy wykonujących pracę w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu kętrzyńskiego. Okazało się, że 105 obcokrajowców pracuje niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Stwierdzone naruszenia - to głównie praca na innych warunkach niż określone to było w oświadczeniu o zamiarze powierzenia pracy.

Natomiast funkcjonariusze z PSG w Olsztynie w dwóch kontrolowanych agencjach wykazali, że przedsiębiorcy zatrudniali nielegalnie na terenie powiatu iławskiego i ostródzkiego w zakładach meblarskich 59 obywateli Białorusi, jednego Ukrainy i Mołdawii. Ponadto obie firmy z siedzibą w Ostródzie nie dopełniły obowiązku poinformowania Starosty oraz Wojewody Warmińsko–Mazurskiego o fakcie niepodjęcia zatrudnienia przez 182 cudzoziemców (173 obywateli Białorusi, 6 Ukrainy, 3 Gruzji).

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej skierują wnioski do Sądu o ukaranie pracodawców. Według ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy grozi im kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

Źródło: W-MOSG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bo #2543592 | 5.172.*.* 25 lip 2018 21:53

    polak potrafi

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages