Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Budżet w rękach mieszkańców

2018-07-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-28 09:06:04)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

W Kętrzynie jeszcze do końca lipca można zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Mieszkańcy Korsz mają na to czas do 10 września. Do wydania w tych miastach jest łącznie 1 300 000 zł. Na co zostaną przeznaczone?

Już po raz szósty władze Kętrzyna przeznaczyły na ten cel milion złotych. Wypełnione formularze wraz z listą poparcia należy składać do 31 lipca. W wersji papierowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kętrzyn przy ul. Wojska Polskiego 11 w godzinach pracy Urzędu (poniedziałki: 8.00 – 16.00, wtorek – piątek: 7.30 – 15.30) lub w wersji elektronicznej: wypełniony w prawidłowy sposób formularz (skan lub zdjęcia w formacie PDF lub JPG) należy przesłać na adres: budzet@miastoketrzyn.pl . Wszystkie dokumenty można znaleźć na stronie Urzędu Miasta.

W ubiegłym roku do budżetu na 2018 rok zgłoszone zostały 32 wnioski. Do wyboru ostatecznie było dwadzieścia. Zwycięskie projekty ubiegłorocznej edycji to:
wykonanie placu zabaw przy przedszkolu Słoneczko, budowa pomostu na kętrzyńskim jeziorku z ławeczkami i stanowiskami na rowery wodne i łódki, przebudowa chodnika wzdłuż bloków ul. Reymonta 15, 13, 11, budowa kanalizacji deszczowej pomiędzy zapleczem budynków przy ul. Mielczarskiego, a boiskiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Mielczarskiego od nr 1 do nr 9, budowa oświetlenia drogi wewnętrznej na zapleczu budynków Mielczarskiego od nr 1 do nr 9 oraz budowa oświetlenia chodnika i ścieżki rowerowej i montaż ławek parkowych od ul. Władysława Jagiełły do ul. Królowej Bony 6A . — To jest partycypacja obywateli w podejmowaniu decyzji i współodpowiedzialność. Powinniśmy kształtować otoczenie, w którym żyjemy. Głosu obywatelskiego nigdy za mało. Najlepszym przykładem jest pomysł tego pomostu na jeziorku, który już niedługo będziemy realizować — mówi Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna.


Władze Korsz już po raz drugi zaplanowały 300 tys. zł do wydania przez mieszkańców miasta na rok 2019. Wnioski przyjmowane są do 10 września. Wszystkie szczegółowe informacje i dokumenty można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta.
Rok temu do budżetu wpłynęło siedem wniosków. Ostatecznie zwyciężyły trzy projekty podzielone na osiedla: wymiana nawierzchni chodnika na ulicy Ogrodowej, przebudowa ciągu komunikacyjnego i placu między budynkami na ul. Mickiewicza 10, 12 i 14A i budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy ul. Mickiewicza. Są one obecnie w trakcie realizacji.

— Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu gminy. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania całego miasta. Cieszę się, że udało się ten pomysł u nas wprowadzić — mówi Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz.Wojciech Caruk
ketrzyn@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages