Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Gienieczko walczy na Yukonie

2018-07-19 16:41:05 (ost. akt: 2018-07-19 17:29:58)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Marcin Gienieczko ukończył legendarny wyścig Yukon River Quest w Kanadzie. Przepłynął w kategorii solo canoe 720 kilometrów w niecałe 68 godzin. Teraz przed nim kolejne wyzwanie.

Pochodzący z Kętrzyna podróżnik jest pierwszym Polakiem, który ukończył ten wyścig. Osiągnięty czas 67 godzin 55 minut i 27 sekund dał mu w rywalizacji "solo" szóste miejsce. Przypomnijmy, że pięć lat wcześniej musiał przerwać ten wyścig z powodu choroby. W trakcie 20-letniej organizacji tego wyścigu nikt do tego czasu nie przepłynął tej trasy na łódce dwuosobowej Clipper Jensen 18. - Ten wyścig był dla mnie ważny, ale i ostatni w moim życiu w kategorii solo. Musiałem to zrobić, aby udowodnić nie sobie, ale innym, tym, którzy próbowali mnie zniszczyć tylko dlatego, że wypowiedziałem się wyraziście o poszczególnych ludziach ze środowiska podróżniczego w Polsce - mówi Gienieczko.

Yukon River Quest był tylko prologiem do kolejnego wyzwania. 22 lipca Marcin w łódce "Independent Poland" na cześć 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości stanie do wyścigu Yukon 1000. Tym razem do rywalizacji stanie w duecie. Jego partnerem będzie doświadczony zawodnik Ben Schmidt z Alaski.

Sam wyścig jest najdłuższym na świecie. Jego dystans to 1600 kilometrów przez Kanadę i Alaskę. - Będzie to totalnie ekstremalne wyzwanie. Różnica między Yukon River Quest, a Yukon 1000 jest taka, że płyną tam tylko zawodowcy. Tacy jak, np. kajakarz z Nowej Zelandii, który pokonuje dystans przepłynięcia Jukonu 715 km w 45 godzin. Moją konkurencją są żołnierze jednostki SAS, kajakarze z USA, Alaski, Kanady, Nowej Zelandii, rekordziści World Record Guinness, zwycięzcy wioślarskich zmagań Whisky Challenge przez Atlantyk, uczestnicy Iron Man itp. Tam nikt przypadkowy nie płynie.Zostają fanatycy, profesjonaliści, którzy chcą pokazać, ile mają do powiedzenia - twierdzi Gienieczko.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hanka #2542254 | 31.0.*.* 23 lip 2018 23:26

    za czyje pieniądze teraz podróżuje? reprezentant Kętrzyna u buszmenów

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages