Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Aktywny weekend w Kętrzynie

2018-07-19 14:30:00 (ost. akt: 2018-07-19 14:47:24)
Strachy Na Lachy będą jedną z muzycznych gwiazd nadchodzącego weekendu.

Strachy Na Lachy będą jedną z muzycznych gwiazd nadchodzącego weekendu.

Autor zdjęcia: archiwum

Szykuje się jeden z najgorętszych weekendów lata. I nie chodzi tylko o temperaturę. Taka ilość wydarzeń, jaka czeka mieszkańców Kętrzyna przez najbliższe trzy dni nie zdarza się często. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Nadchodzący weekend będzie wypełniony imprezami od rana do wieczora, Koncerty, festiwal filmów historycznych, jarmark średniowieczy, zawody konne czy międzynarodowy turniej siatkarski to propozycje skierowane nie tylko do mieszkańców miasta i powiatu, ale również turystów. Organizatorzy wszystkich wydarzeń zapewniają, że od piątku do niedzieli w Kętrzynie nie będzie można się nudzić.

Walkiria artystycznie


Przez dwa dni przeniesiemy się w okołomilitarne klimaty corocznej Walkirii. W tym roku wydarzenia artystyczne odbędą się tydzień przed rekonstrukcją militarną w Parczu. Już 20 lipca o godz. 19.30 spotkamy się w kętrzyńskim amfiteatrze na czwartej edycji Offensive Of Rock. Na scenie wystąpią zespoły Dr Misio z Arkadiuszem Jakubikiem w roli wokalisty oraz Strachy Na Lachy. Wcześniej, bo o 16.00 w Kinie "Gwiazda" zostanie zainaugurowany Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych. Przez dwa dni dużym ekranie będzie można obejrzeć m.in. "Wołyń", fragmenty czekającego na premierę "Kamerdynera" czy "Ptaki śpiewają w Kigali". Dodatkowo w sobotę o 13.30 odbędzie się spotkanie z artystów filmowych, m.in. Grażyną Szapołowską, Emilianem Kamińskim, Marcinem Kwaśnym czy Dariuszem Kordkiem. 21 lipca o godz. 19.00 w amfiteatrze odbędzie się druga edycja Gali Piosenki i Muzyki Filmowej, na której też nie zabraknie gwiazd.

Jarmark Jakubowy

W dniach 20-22 lipca odbędzie się trzynasty Jarmark Średniowieczny Na Św. Jakuba. Tym razem, w związku z remontem zamku, imprezy związane z Jarmarkiem – warsztaty, przedstawienia, koncerty no i oczywiście stragany, zlokalizowane zostaną w cieniu starych lip, w parku za zamkiem od strony ul. Pocztowej. - Mamy nadzieję. że ta nowa sceneria spodoba się odwiedzającym i miejsce to na stałe wpisze się w krajobraz naszych letnich jarmarków - zachęca Marta Wojciechowska, dyrektor Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego. W programie m.in.: warsztaty średniowiecznych rzemiosł, pokazy walk rycerskich, koncerty muzyki dawnej, pokazy tańców. Nie zabraknie też jarmarcznych straganów, na których znajdziemy m.in. sery korycińskie, wędliny, syropy naturalne, tradycyjne piwa, kuchnię mazurską i turecką oraz rękodzieło artystyczne.

Międzynarodowa "plażówka"

16 par z Polski, Argentyny, Dominikany, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Francji zmierzy się w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Plażowej Mężczyzn Beach Volleyball Mazury 2018. Impreza odbędzie się w dniach 21 - 22 lipca na terenie Kompleksy Rekreacyjno - Sportowego "Kętrzynianka". Kibicom oprócz niezapomnianych wrażeń organizator zapewnia szereg konkursów z nagrodami zaś dla najmłodszych plac zabaw z dmuchanymi zamkami, bańkami mydlanymi, watą cukrową i wiele innych atrakcji — Wychowaliśmy się na World Toure w Starych Jabłonkach i podobnej rangi imprezę chcemy zrobić w naszym mieście. Dokładamy wszelkich starań by nadać jej unikalny charakter — zapewniają organizatorzy.

Święto "koniarzy"

Tradycyjnie jak co roku w drugiej połowie lipca do Kętrzyna przyjeżdżają pasjonaci koni. W dniach 21 - 22 lipca w kętrzyńskim Stadzie Ogierów odbędzie się XVII Ogólnopolski Czempionat Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty, V Ogólnopolski Czempionat Koni Rasy Arden Polski oraz XXII Pokazy Konne. Organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji. Początek imprezy w sobotę i niedzielę o godz. 10.00.

Oksana na zakończenie

Aktywny kulturalnie i sportowo weekend zakończy koncert pochodzącej z Kętrzyna Oksany Predko. Impreza odbędzie się 22 lipca o godz. 18.00 w kętrzyńskim amfiteatrze. Artystka zaprezentuje m.in. swój nowy utwór "Zielony", którego teledysk miał niedawno premierę, a zdjęcia do niego powstawały w Kętrzynie. Usłyszymy zapewne też kilka innych znanych piosenek wokalistki, jak m.in. "Autobus" czy "Pi i Sigma".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages