Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pocisk z czasów II wojny światowej wyłowiony z jeziorka

2018-07-12 13:49:49 (ost. akt: 2018-07-12 14:14:15)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Policjanci z Kętrzyna zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony podczas wydobywania przez obywatela elementów metalowych z jeziorka miejskiego . Niewybuch zabrali saperzy z JW. Z Giżycka. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

W środę około godziny 18:30 Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany przez mieszkańca Kętrzyna o znalezieniu przedmiotu przypominającego swym wyglądem niewybuch. Zgłaszający dodał, że znajduje się on w rejonie Jeziorka Miejskiego przy pomoście. Na miejsce przyjechał policjant z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, który oświadczył, że jest to pocisk artyleryjski o długości 33 cm i średnicy 8 cm. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej. Ze względu na to, iż pocisk artyleryjski został ujawniony w rejonie miejskim, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie przez całą noc zabezpieczali miejsce do momenty przybycia saperów z JW w Giżycku. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Przypominamy !

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.


Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages