Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Nowy lekarz z "przeszłością"

2018-07-15 10:00:00 (ost. akt: 2018-07-15 10:29:49)
Lekarz oskarżany m.in. o przyjmowanie pacjentów "na gazie" został zatrudniony w kętrzyńskim szpitalu.

Lekarz oskarżany m.in. o przyjmowanie pacjentów "na gazie" został zatrudniony w kętrzyńskim szpitalu.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Na stanowisko koordynatora Oddziału Ginekologiczno - Położniczego przyjęty został lekarz Sławomir C. W styczniu 2017 został zatrzymany przez suwalską policję za dyżur na "gazie". Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Suwałkach.

Zobacz także: Kontrowersje wokół kandydata na ordynatora Kontrowersje wokół kandydata na ordynatora Szpital ma nowego dyrektora. Ma też mieć nowych lekarzy. Na stanowisko ordynatora Oddziału Ginekologiczno - Położniczego kandyduje lekarz Sławomir C. W...
Szczegółowo o sprawie pisaliśmy na naszych łamach w wydaniu z dnia 8 czerwca 2018. Do naszej redakcji zadzwonił wcześniej zaniepokojony Czytelnik. — Słyszałem, że Sławomir C. zabiega o pracę w kętrzyńskim szpitalu. Ten pan niestety "zasłynął" już swoimi problemami z prawem w Grajewie i Suwałkach. Czy możecie to sprawdzić? W końcu chodzi o dobro pacjentów — uzasadniał swój telefon. Sprawdziliśmy. Dyrektor kętrzyńskiego szpitala potwierdził wtedy, że Sławomir C. wyraził chęć pracy w Kętrzynie. — Każdy ma prawo takie zainteresowanie wyrazić i starać się o pracę. Zaznaczam jednak, że wszystkie informacje dotyczące tego lekarza będą przeze mnie weryfikowane — mówił wtedy Jerzy Godlewski. Niedawno dowiedzieliśmy się, że został on zatrudniony w miejsce poprzedniego koordynatora oddziału, Waldemara Stawskiego. Tą informację potwierdza dyrektor placówki. — W ostatnim czasie zwolniło się stanowisko Koordynatora Oddziału Ginekologiczno - Położniczego, a pan doktor wyraził chęć jego objęcia, w związku z tym przyjąłem jego ofertę — informuje Godlewski. — Obsadzając personel medyczny w placówce zawsze kieruję się przede wszystkim dobrem pacjentów i szpitala, a w przypadku lekarzy o ich zatrudnieniu zawsze decyduję w oparciu o posiadane przez nich kwalifikacje i doświadczenie. Pan doktor Sławomir C. jest lekarzem specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, cieszącym się bardzo dobrą opinią w środowisku lekarskim — uzasadnia swój wybór dyrektor.

28 stycznia 2017 oficer dyżurny suwalskiej policji dostał zawiadomienie, że w Szpitalu Wojewódzkim pracuje nietrzeźwy lekarz. Mężczyzna został przewieziony do komendy policji i poddany badaniu alkomatem. Urządzenie pokazało 1 promil alkoholu w organizmie. Policja wszczęła postępowanie na podstawie artykułu 160, paragrafu drugiego kodeksu karnego, zgodnie z którym jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tą sprawą zajmuje się obecnie Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. — Obecnie postępowanie jest zawieszone, z uwagi na oczekiwanie na opinię biegłego. Decyzja merytoryczna jest uzależniona od treści opinii — informuje Marta Paciorkowska z suwalskiej prokuratury. — Opinia ma dotyczyć narażenia pacjentek oddziału na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez lekarza . Termin wydania i opracowania opinii zależny jest wyłącznie od biegłych — informuje prokuratura.


Szczegółowo o wszystkich problemach prawnych Sławomira C. pisaliśmy już 8 czerwca. Jak do tych zarzutów odnosi się jego nowy pracodawca? — Prywatne sprawy pana doktora nie leżą i nie powinny leżeć w kręgu moich zainteresowań. Postępowanie dotyczy dóbr osobistych pana doktora i na tym etapie nie powinno one stanowić podstawy do odmowy zatrudnienia go w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie — odpowiada Jerzy Godlewski.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ??? #2538327 | 89.228.*.* 17 lip 2018 19:39

  Skoro to już przeszłość,to dlaczego nie wrócił do Suwałk albo Grajewa,gdzie jest przecież tak dobrze "znany"!!!???

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Anxxxxx #2537617 | 37.47.*.* 16 lip 2018 21:23

   Ludzie ogarnijcie się. To już przeszłość. Zdarzyło się . Myślę że pewne wnioski z tego wyciągnął. Nie nam osądzać go. Jako lekarza bardzo go chwale sobie, kompetentny, zna się wie co robi. Wkoncu znalazłam odpowiedniego lekarza. I co najważniejsze atmosfera jest normalna nie wstydzę się pójść , nie burczy jak to inni lekarze mają w zwyczaju. Spokojnie tłumaczy wszystkim i o to chodzi! Myślę że nastąpią zmiany na lepsze w kętrzyńskim szpitalu.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. w #2536840 | 83.9.*.* 15 lip 2018 14:31

   Dajcie doktorowi spokój każdemu może się zdarzyć?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. czytelnik #2536735 | 83.6.*.* 15 lip 2018 10:40

    ciekawe, postępowanie dotyczy dóbr osobistych pana doktora który był nietrzeźwy w pracy a nadal cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lekarskim. To może niech go prywatna klinika zatrudni ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages