Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Ukradł rower sprzed urzędu.

2018-07-03 16:34:48 (ost. akt: 2018-07-04 09:48:05)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny grozi pewnemu 39–latkowi. Mieszkaniec Kętrzyna ukradł rower wart 500 zł, który stał niezabezpieczony przy Urzędzie Skarbowym w Kętrzynie. Policjanci odzyskali jednoślad. Został on już przekazany pokrzywdzonej.

W piątek 29 czerwca około godz. 10:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru. Okazało się, że mieszkanka gminy Kętrzyn przyjechała do Urzędu Skarbowego rowerem. Jednoślad ten postawiła przed głównym wejściem do budynku, a kiedy wróciła okazało się, że roweru już nie ma. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę oraz brak zabezpieczenia zabrał spod urzędu rower. Zaalarmowani policjanci zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu instytucji. Na filmie widać mężczyznę, który idąc jedną z ulic miasta zatrzymuje się na chwilę przed schodami urzędu, rozgląda się, po czym odjeżdża rowerem kobiety. Jeden z funkcjonariuszy rozpoznał podejrzewanego, bo wielokrotnie miał z nim już do czynienia. Podczas prowadzonego postępowania ustalono, że kradzieży dokonał 39-latek, którego zatrzymali kętrzyńscy dzielnicowi. Mężczyzna beztrosko jechał na skradzionym rowerze ulicami miasta. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który przekazali pokrzywdzonej. Mężczyzna przyznał się i usłyszał zarzut. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem

Kodeks wykroczeń za kradzież przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Przypominamy !

Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym! Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy, na balkonie czy klatce schodowej przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce. Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku żeby też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.

Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej. Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży przekażemy te dane policji, co znacznie ułatwi odzyskanie jednośladu. Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży. Pamiętajmy także, że łupem złodzieja mogą paść nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany, taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages