Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie

2018-07-03 13:16:15 (ost. akt: 2018-07-03 13:32:43)

Autor zdjęcia: w-mosg

29 czerwca w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wręczono również wyróżnienia z okazji minionego Święta Straży Granicznej.

W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej 9 nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa przysięgi. Ślubowanie przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert INGLOT.

Komendant W-MOSG, pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi Straży Granicznej.

-To podniosły i radosny moment w działalności oddziału. Niebawem staniecie na straży niepodległości i suwerenności Polski, a także Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że duch patriotyzmu zainspiruje was do działania i wzbudzi dumę z tego, że jesteście Polakami.

Już za kilka dni funkcjonariusze, którzy złożyli ślubowanie, rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie, po którym zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W szeregi Straży Granicznej mogą wstąpić kandydaci, którzy przejdą dwuetapową procedurę kwalifikacyjną. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej. Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

- Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce SŁUŻBA/PRACA - informuje kpt. SG, Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sokol #2530157 | 89.228.*.* 3 lip 2018 19:47

  po pierwszej wypłacie się zwolnią :P

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages