środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Z pośpiechu straciła prawo jazdy

2018-06-26 15:35:07 (ost. akt: 2018-06-26 15:40:57)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci kętrzyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 58-letniej kierującej, za przekroczenie prędkości. Kobieta przez miejscowość gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechała samochodem osobowym z prędkością 104 km/h. Swoje zachowanie tłumaczyła... pośpiechem.

25 czerwca kilka minut po godzinie 07:00 w miejscowości Wilkowo (gmina Kętrzyn), patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej 58- letnią kobietę, która jechała przez teren zabudowany z prędkością 104 km/h – przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Kontrola drogowa zakończyła się nie tylko 400. złotowym mandatem karnym i 10. punktami, ale także wnioskiem do sądu i w myśl obowiązujących przepisów za przekroczenie dozwolonej prędkości zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Większość kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego.

Policjanci w terminie 7 dni od odebrania kierującemu dokumentu prawa jazdy, przekazują je właściwemu staroście. Wydaje on decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
W sytuacji, gdy mimo wydania przez starostę decyzji o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy, dany kierowca nadal będzie jeździł autem i zostanie skontrolowany przez policjantów, okres zatrzymania jego prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy i jest to maksymalny czas, na jaki starosta może zatrzymać prawo jazdy. Po upływie tych terminów, kierowca będzie mógł odebrać dokument prawa jazdy we właściwym wydziale komunikacji.

Kierowca, który mimo przedłużenia okresu zatrzymania dokumentu prawa jazdy do 6 miesięcy, wciąż porusza się samochodem, ryzykuje utratę uprawnienia do kierowania pojazdem. W takim przypadku, aby je odzyskać, będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages