środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Tysiące kibiców na granicy

2018-06-17 11:23:44 (ost. akt: 2018-06-22 09:08:56)

Autor zdjęcia: w-mosg

Od 4 czerwca do wczoraj, funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odprawili na wjazd do Rosji ponad 6000 kibiców. Największy ruch odnotowano na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach.

Zobacz także: Kaliningrad czeka na Mundial Kaliningrad czeka na Mundial Na Mundial do Kaliningradu przyjedzie prawie 400 tysięcy kibiców. Posiadacze biletów wjadą bez wizy, jednak muszą przestrzegać reguł ustalonych przez organizatorów...
Pierwszy mecz na stadionie w Kaliningradzie odbył się 16 czerwca. Chorwacja pokonała Nigerię 2:0. W dniu meczowym przez drogowe przejście graniczne w Grzechotkach wjechało do Federacji Rosyjskiej 2 367 kibiców, w Gronowie - 695, w Bezledach - 338 i w Gołdapi - 30 kibiców. Natomiast dzisiaj od północy do 8.00 do Polski wjechało prawie 1 500 kibiców. - Największą grupę stanowili obywatele Chorwacji, Polski następnie Niemiec, Szwecji, Austrii, W. Brytanii, Malty, Argentyny, Meksyku, Australii, Finlandii, Nigerii, Wenezueli, USA, Kanady, Danii, Kolumbii, Serbii, Chin itd.

- Do wczoraj Straż Graniczna odprawiła na wyjazd z Polski 1515 pojazdów osobowych, 39 autokarów (zorganizowane wycieczki kibiców) oraz 22 autobusy rejsowe, którymi podróżowali kibice. Ponadto fani futbolu podróżowali również motocyklami, a nawet rowerami. Na wyjazd z Polski , jak i na kierunku przyjazdowym do RP odprawa podróżnych odbywa się na bieżąco - informuje kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie.

Na czas mundialu Straż Graniczna dostała wsparcie osobowe w postaci funkcjonariuszy delegowanych przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex).Mundurowi z Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Bułgarii, Szwajcarii, Norwegii oraz Grecji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej odprawiają kibiców udających się na mistrzostwa na drogowych przejściach granicznych w Grzechotkach, Gronowe i Bezledach. Wśród delegowanych są specjaliści z zakresu kontroli dokumentów, skradzionych pojazdów i przestępczości transgranicznej.

Kolejne mecze na kaliningradzkim stadionie już niedługo.22 czerwca Serbia zagra ze Szwajcarią, 25 czerwca Hiszpania z Marokiem, a 28 czerwca Anglia z Belgią.

Wiemy już, że w Kaliningradzie pojawią się mieszkańcy naszego miasta i powiatu. — Wybieram się na mecz Hiszpania - Maroko. Chcę zobaczyć stadion, może trochę Kaliningradu, bo nigdy tam nie bylem, a przy okazji zobaczyć mecz, bo to lubię zawsze — mówi Andrzej Adamiak z Reszla.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages