Siatkarze "Jedynki" medalistami Mistrzostw Województwa

2018-06-15 08:21:37(ost. akt: 2018-06-22 09:13:49)

Autor zdjęcia: archiwum

13 czerwca na boiskach przy plaży miejskiej w Giżycku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej.
Siatkarze SP1 Kętrzyn swoją drogę do finału rozpoczęli już 9 maja br., gdzie na obiektach sportowych MOSiR Kętrzyn przeprowadzono mistrzostwa szkół kętrzyńskich, a trzy dni później zawody powiatowe. Chłopcy z ,,Jedynki” oba te turnieje wygrali, natomiast zawody rejonowe i półfinał wojewódzki ukończyli na drugim miejscu.

Prawo startu zdobyło 6 zespołów- mistrzów (SP 4 Giżycko, SP 7 Bartoszyce i SP Lechowo) oraz wicemistrzów (SP 3 Gołdap, SP 1 Kętrzyn1 i SP 3 Ostróda) regionów: ełckiego, olsztyńskiego i elbląskiego.

Otwarciu imprezy towarzyszył przewodniczący Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego- Pan Wacław Wasiela. Po losowaniu ruszyła rywalizacja sportowa. Mecze rozgrywały się systemem ,,każdy z każdym”
do dwóch wygranych setów (do 15 punktów).

Po kilkugodzinnej rywalizacji w piasku i słońcu Gabriel Zółtowski
i Kacper Kowalik zostali brązowymi medalistami mistrzostw województwa.
Zwycięzcą turnieju zostali gospodarze- SP4 Giżycko, a wicemistrzami siatkarze SP Lechowo.

Trener zespołu: Marek Gabryszak