środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Wakacje tuż, tuż - z wizytą u strażaków

2018-06-15 07:51:52 (ost. akt: 2018-06-22 09:14:18)

Autor zdjęcia: Wiesław Jurkiewicz

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to niektóre z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc, tym bardziej, że zbliżają się wakacje.

Aby o tym między innymi przypomnieć, 13 czerwca uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszewcu z wychowawcą i tatą Huberta Jurkiewicza udali się na wycieczkę dydaktyczną do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Już samo wejście do budynku KPPSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz podziw. Na początku zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji. Dzięki ich życzliwości, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się codziennej pracy, miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Strażacy pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Zademonstrowali również swój zjazd po rurze, jak to się dzieje podczas alarmu. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją była możliwość przymierzania strażackiego stroju, wejście do wozów strażackich oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. To było naprawdę ekscytujące i wprawiło wszystkich w niezłą zabawę. Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku: świetlicę, kuchnię, pokoje, siłownię. Atrakcji było naprawdę wiele!

Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.

Elwira Żukowska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages