środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Ostre strzelanie w "Alfie"

2018-06-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-22 09:11:47)
Michał Wyrozębski (z bronią) na strzelnicy w Rynie triumfował we wszystkich konkurencjach.

Michał Wyrozębski (z bronią) na strzelnicy w Rynie triumfował we wszystkich konkurencjach.

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Wielbiciele broni z naszego powiatu na nudę nie narzekają. Co tydzień biorą udział w zawodach. Tym razem sami postanowili takie zorganizować. Dla zaproszonych zawodników nie mieli litości. Podium zdominował zawodnik z Kętrzyna

Klub Strzelecki "Alfa" Kętrzyn ma powody do dumy. 9 czerwca udało się zorganizować I Zawody o Puchar Prezesa Klubu Strzeleckiego Alfa Kętrzy n, które odbyły się na strzelnicy Sokoła Ryn. Do rywalizacji stanęło ponad 20 zawodników nie tylko z Kętrzyna, ale również m.in. z Rynu, Grójca, Grodziska Mazowieckiego, a nawet Szkocji - tyle, że tej położonej w województwie podlaskim. W pierwszej kategorii uczestnicy strzelali na czas z postawy stojącej ze strzelby gładkolufowej typu pump action do 5 celów metalowych, karabinu centralnego zapłonu do 10 celów kartonowych IPSC oraz pistoletu centralnego zapłonu do 5 celów metalowych. Trudność tej konkurencji polegała m.in. na konieczności szybkiej zmiany broni w czasie strzelania. Najlepiej ta sztuka udała się Michałowi Wyrozębskiemu z Kętrzyna. Tuż za nim na podium uplasowali się inni zawodnicy "Alfy" - Marcin Mazur i Michał Kamiński. — Rywalizacja była zacięta, co widać w końcowej klasyfikacji. Między mną na Marcinem była różnica czasowa kilkudziesięciu setnych sekundy — mówi Michał Wyrozębski. Zwycięzca otrzymał Puchar Prezesa, a pozostali zawodnicy na podium medale i dyplomy.

Konkurencją dodatkową było "KCZ Sokole Oko", czyli strzelanie z karabinu centralnego zapłonu MOSIN, w postawie dowolnej stojącej, z odległość 50 m. Zawodnicy mogli oddać tylko 1 strzał - maksymalnie do uzyskania 10 punktów. Najlepszym "okiem" może się pochwalić również Michał Wyrozębski, który "wystrzelał" dziewięć punktów. Po osiem "oczek" zaliczyli: Krzysztof Sekściński z Sokoła Ryn, Sebastian Bartkowicz z Alfy Kętrzyn, Artur Wołosz i Rafał Kwiatkowski z Bellony Grodzisk Mazowiecki. Siedem punktów zdobył Michał Kamiński z Alfy Kętrzyn. Zwycięzca otrzymał nagrodę niespodziankę. Jak swój udział w zawodach podsumowuje triumfator? — Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Ogólnie to była bardzo fajna impreza. Poziom w obu konkurencjach był dosyć wyrównany. Cieszę się, że akurat to mi dopisało szczęście i wygrałem wszystko — nie kryje radości zawodnik.

Klub Strzelecki "Alfa" to nowa sekcja, która jest otwarta na wszystkich pasjonatów tego sportu. — Jesteśmy klubem zarejestrowanym w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. Informacje o naszej działalności i kontakt można znaleźć na facebooku.Zapraszamy w nasze szeregi osoby zainteresowane strzelectwem sportowym czy zrobieniem pozwolenia na broń — zachęca prezes Jarosław Kamiński.Wojciech CarukCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages