środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Był starostą, teraz chce być burmistrzem. Znamy kandydata na gospodarza Kętrzyna

2018-06-07 14:27:56 (ost. akt: 2018-06-07 17:37:07)

Autor zdjęcia: Mat. nadesłane

Ryszard Niedziółka w towarzystwie swojej "drużyny" ogłosił, że będzie kandydował na urząd burmistrza Kętrzyna.

Zobacz także: Rewolucyjne zmiany w powiecie Rewolucyjne zmiany w powiecie Czwarta próba, tym razem udana. Ryszard Niedziółka nie jest już starostą. Przy tej okazji wymieniono cały skład Zarządu Powiatu. Nowym włodarzem...


Ryszard Niedziółka decyzję o kandydowaniu na urząd burmistrza ogłosił w towarzystwie kilkunastu osób, które zadeklarowały poparcie dla niego.

Antoni Górski - Prezes W-M Izby Rzemiosła i
Przedsiębiorczości
Jarosław Kamiński - przedsiębiorca
Krzysztof Tytman - były Dyrektor Szpitala w Kętrzynie
Michał Krasiński - b. Wicestarosta
Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn
Marian Toruński - Radny Miasta
Roman Szydłowski - b. Pres SM Pionier
Waldemar Kuczyński - Radny Powiatu
Katarzyna Rudnik - b. pracownica Starostwa
Aleksander Kamiński - Przew. Rady Gminy w Srokowie
Krzysztof Niemiec - obecnie prac. Philipsa

Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu Ryszard Niedziółka był starostą kętrzyńskim. Decyzja o jego odwołaniu zapadła w styczniu. Była to czwarta próba odwołania go ze stanowiska. I właśnie ona okazała się skuteczna.

Całość oświadczenia można obejrzeć tutaj:Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tak jest! #2553852 | 89.228.*.* 11 sie 2018 14:16

  W ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego w całej Polsce budowane będą mieszkania na wynajem dla osób, których nie stać lub nie chcą kupować własnego "M". Właśnie ogłoszony został projekt rozporządzenia zawierający stawki czynszu, jakie mają obowiązywać w pierwszym roku funkcjonowania programu.I tak, maksymalny czynsz za metr kwadratowy np. w Gdańsku wyniesie 15,50 zł lub 10,85 zł. Z kolei w pozostałych miastach województwa pomorskiego, w tym także Sopocie i Gdyni - 12,06 zł bądź 8,44 zł. Co ważne, do stawek trzeba doliczyć opłaty eksploatacyjne. Skąd te różnice w kwotach? Wyższa stawka dotyczy osób, które będą chciały mieć możliwość wykupienia mieszkania na własność po 30 latach. Niższa dotyczy tych, które nie będą miały takiej potrzeby.Chciałbym tyle płacić,a ty(85.93.*.*) nie?Stać cię na więcej to płać,ale nie zmuszaj innych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Dlaczego? #2553523 | 89.228.*.* 10 sie 2018 22:13

   Kętrzyn jest jednym z najbiedniejszych miast na Warmii i Mazurach. Tak wynika z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego.No to dlaczego burmistrz zarabia tyle co prezydent Polski?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. @ czemu #2553499 | 85.93.*.* 10 sie 2018 21:40

    czynsz w mieszkaniach+ wynosi dla mieszkania 50 m2 wynosi od 900 zł do 2100 zł chcesz tyle płacić ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Naprawdę tak jest? #2553051 | 89.228.*.* 10 sie 2018 11:34

     Gdyby miasto stosowało jednak maksymalne stawki podatku, jak to robi wiele gmin w Polsce, wpływ do budżetu byłby o ponad 3 miliony złotych wyższy. Ale w Kętrzynie nikt o tym nie myśli. – Wolimy jak te pieniądze zostają u mieszkańców – mówi Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna, który od lat kreuje politykę niskich podatków lokalnych w mieście. I tak jest, bo gdy się popatrzy na zestawienie stawek podatkowych stosowanych przez poszczególne gminy, to Kętrzyn jest wśród tych gmin, które stosują najniższe. Powyższe to cytat ze strony:Nasze Miasto Kętrzyn.Ale ja mam inne zdanie na ten temat:otóż miasto(burmistrz) goli mieszkańców nieświadomych tego,ale tak jest.Otóż spółka miejska KOMEC sprzedaje ciepłą wodę miastu po zawyżonych cenach(ok.30 zł za podgrzanie 1 m.sześć.wody) i daje do kasy miasta olbrzymi zysk.Na Słowackiego opłaty sięgnęły nawet ok.50 zł,-to było badanie czy ludzie to kupią,czy też się zbuntują!Wiadomo,pomysły na fiu-bździu kosztują,to kasę trzeba skądś wyrwać.Tak to wygląda w naszym mieście.

     Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. czemu...? #2538679 | 89.228.*.* 18 lip 2018 10:18

     Dlaczego burmistrz nie przeznacza działek pod budownictwo "mieszkanie+"?-byłoby taniej dla młodych i firmy miałyby robotę?Ale dla developerów to działek nie brakuje na bardzo drogie mieszkania?Czemu tak jest w naszym mieście?W mieszkaniu z programu "mieszkanie+" można zamieszkać za czynsz,ewentualnie zwiększyć czynsz o 300 zł i po 20 latach stać się właścicielem.A od developera trzeba wyłożyć ok.3300 zł za metr kw.Czemu tak jest?

     Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (33)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages