Piątek, 15 lutego 2019. Imieniny Arnolda, Jowity, Georginy

32 cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w powiecie kętrzyńskim

2018-06-06 15:13:45 (ost. akt: 2018-06-07 17:38:45)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Cudzoziemców Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej stwierdzili nieprawidłowości w zakresie powierzenia i wykonywania pracy wobec 32 obywateli Ukrainy. Obcokrajowcy pracowali w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu kętrzyńskiego.

Cudzoziemców zatrudniała agencja pracy z siedzibą w województwie łódzkim. W maju br. funkcjonariusze SG zakończyli czynności kontrolne i wykazali, że 13 obywateli Ukrainy wykonywało pracę za niższe wynagrodzenie niż określone w oświadczeniu o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Ponadto agencja pracy zatrudniała 19 obcokrajowców bez stosownych zezwoleń, oświadczeń lub umów.

Wobec firmy pośredniczącej w powierzaniu pracy, funkcjonariusze SG skierują wniosek do sądu, za co grozi kara grzywny do 30 tys. zł.


Źródło: W-MOSG

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z powiatu #2516113 | 83.6.*.* 9 cze 2018 14:38

    Dlaczego zatrudniamy Ukraińców skoro można zatrudnić bezrobotnych pobierających zasiłek,a kto odmówi podjęcia pracy straci zasiłek.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages