Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Sześć drużyn walczyło w towarzyskim turnieju

2018-06-06 07:44:07 (ost. akt: 2018-06-07 17:39:19)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W dniach 1 - 3 czerwca 2018 w Wilkowie odbył się turniej siatkówki dziewcząt pod hasłem „Siatkówka to przyjemność”.

Celem głównym zawodów była popularyzacja aktywnego i zdrowego stylu życia poprzez sport a szczególnie piłkę siatkową, jako dyscyplinę kształtującą umiejętność współpracy w grupie, poleganiu na partnerach, poświęceniu się w celu osiągnięcia sukcesu drużynowego. Dodatkowo turniej miał na celu dać zawodniczkom odpocząć po rywalizacji w lidze i pobawić się przy okazji meczów, bez presji na wygraną, czy wywalczenie zwycięstwa w zawodach.

Zawody pozwoliły rodzicom obejrzeć w akcji swoje córki i kibicować im.
Do Wilkowa przyjechało sześć drużyn: UKS Green Volley Ełk; UKS WarmissVolley Olsztyn; MKS Dobre Miasto; KS Koszałek Opałek Węgorzewo i dwie drużyny LUKS Wilczek Wilkowo. Wystąpiło ponad 50 zawodniczek.

W pierwszym dniu zespoły po przyjeździe i zakwaterowaniu, dzięki pomocy Komendanta Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, wyjechały w okolice Barcian gdzie na granicy państwa funkcjonariusze Straży Granicznej pokazali jak rozpoznać w którym miejscu biegnie granica.
Chwilę później odbył się pokaz odnalezienia śladów, odszukania i zatrzymania osoby nielegalnie przekraczającej granicę z użyciem psa służbowego.

W sobotę otwarcia zawodów dokonała senator Maria Koc. W ceremonii otwarcia uczestniczyli również: Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie – płk SG Grzegorz Skorupski, Zastępca Komendanta Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie – płk SG Iwona Łatunowicz; reprezentujący Wójta Gminy Kętrzyn Robert Trusewicz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Prezes Klubu Wilczek Wilkowo Jarosław Charkot.

Po otwarciu rozegrano mecze grupowe.
W grupie A zespoły zajęły miejsca: I – Ełk; II - Wilkowo I; III Dobre Miasto.
W grupie B: I – Węgorzewo; II – Wilkowo II; III – Olsztyn.

Po rozgrywkach zawodniczki i goście wyjechali do Świętej Lipki na koncert organowy, który specjalnie dla uczestników przygotował Proboszcz Parafii – o. dr Aleksander Jacyniak.
Następnie wszyscy zostali zaproszeni na uroczystą kolację do restauracji w Św. Lipce.
Ostatniego dnia rozegrano półfinały oraz mecze o miejsca.

Turniej drużyny zakończyły na miejscach:

1. Green Volley Ełk;
2. Koszałek Opałek Węgorzewo;
3. Wilczek Wilkowo I;
4. Wilczek Wilkowo II;
5. MKS Dobre Miasto;
6. Warmiss Volley Olsztyn.

W każdej drużynie zostały wybrane i nagrodzone najlepsze zawodniczki.

Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały:
MVP – Adrianna Krystochowicz - Ełk;
Najlepszą atakującą – Jagoda Balewicz – Węgorzewo;
Najlepszą rozgrywającą – Magdalena Korpalska - Wilkowo

Wyróżnienia i pamiątki dla wszystkich uczestników wręczyła Wicemarszałek Senatu RP. Organizatorami turnieju byli: LUKS Wilczek Wilkowo i Gmina Wiejska Kętrzyn. Współpracowali przy organizacji: Zarząd Wojewódzki Ludowych Zespołów Sportowych, Komendanci W-MOSG i CSSG, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Srokowo - Pan Artur Kurek, Firma „Zarządzanie Nieruchomościami” – Grzegorz Zygner.
Wszystkim osobom pomagającym i pracującym przy organizacji turnieju w imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania.

Edward SzudzichCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages