Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Festyn rodzinny w Nakomiadach

2018-06-04 21:55:22 (ost. akt: 2018-06-07 17:43:00)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W sobotę 2 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach odbył się festyn rodzinny. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: starosta kętrzyński Jarosław Pieniak, przedstawiciele Komisji Oświaty Marzena Juchniewicz i Jadwiga Bazyluk, proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Nakomiadach Andrzej Jóźwik oraz sołtys Tomasz Wyszomirski.

Wszystkich obecnych przywitała dyrektor szkoły Olga Wanago. Przedstawiła program festynu i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na zakończenie podziękowała samorządowcom, rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi za przygotowanie tej doniosłej imprezy.

- Chciałbym podziękować pani dyrektor za zaproszenie. Cieszę się, że mogę razem z państwem wziąć udział w festynie, który z jednej strony integruje lokalną społeczność, z drugiej zaś dostarcza sporo rozrywki. Przy okazji pragnę złożyć życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta, które obchodziliśmy 1 czerwca - powiedział starosta Jarosław Pieniak.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Na scenie swoje umiejętności wokalne w języku polskim i angielskim prezentowali uczniowie. Przed publicznością wystąpił również zespół artystyczny ,,Bel Canto” ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach.

Chętni mogli przenieść się w odległe czasy średniowiecza i podziwiać walki rycerzy i tańce w wykonaniu Roty Zaciężnej Strażnicy Sensburg z Mrągowa czy obejrzeć spektakl pt. ,,Warkocz królewny Wisełki” w reżyserii grupy teatralnej Krak-Art z Krakowa. Odbył się także wernisaż i pokaz wykonania rzeźb piłami motorowymi i dłutem, który zaprezentował pan  Kazimierz Kakowski.
Zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych, cieszył się przyjazd pojazdów służb mundurowych. Nie zabrakło ochotników, którzy wcielili się w rolę policjantów i strażaków.

Dla dzieci i rodziców przygotowano liczne gry, konkurencje i konkursy sportowe wraz z nagrodami. Oblegane były dmuchane zjeżdżalnie. Ruch i wysiłek fizyczny nierozerwalnie wiąże się ze zdrowiem, ale by się nim cieszyć należy pamiętać o profilaktyce, dlatego też można było zmierzyć ciśnienie i dokonać pomiaru cukru we krwi.

Nie zapomniano również o smakołykach. Przygotowano kiermasz ciast a na głodnych czekały swojski chleb ze smalcem, gorące kiełbaski i bigos.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Szkoła Podstawowa w Nakomiadach, Rada Rodziców, miejscowe sołectwo, parafia oraz świetlica wiejska.

Andrzej SydorCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages