Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Uczniowie z Kruszewca w „ Niesamowitym świecie higieny jamy ustnej”…

2018-05-27 23:23:08 (ost. akt: 2018-06-01 08:47:02)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Uczniowie klas 0 oraz I-II Szkoły Podstawowej w Kruszewcu wzięli udział w programie profilaktycznym „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, który został opracowany przez Instytut Blend-a-med. Oral-B oraz Disney Polska, właśnie dla dzieci w takim wieku.

Program zawierał: film z zakresu edukacji stomatologicznej, arkusze z ćwiczeniami i grami dla dzieci pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej, przewodnik dla nauczyciela ze wszystkimi niezbędnymi informacjami oraz przewodnik edukacyjny dla rodziców. Wiek 5-8 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. Podczas realizacji programu dzieci zdobyły niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Po takiej edukacji- każde dziecko otrzymało certyfikat zdrowego uśmiechu. Wniosek jeden: dbajmy o nie, by w przyszłości nie skrywać zepsutych zębów, bo „nic po chlebie, gdy zębów brak”… Koordynatorem programu w szkole była Elwira Żukowska.

Elwira Żukowska
Foto: Beata Jaświn i Barbara Januszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages