Marcin Waszkielis Wicemistrzem Świata po raz drugi

2018-05-12 19:08:58(ost. akt: 2018-05-13 11:15:35)

Autor zdjęcia: archiwum Stowarzyszenia "Masuria"

Kętrzynianin Marcin Waszkielis nie zdobył piątego z rzędu tytułu Mistrza Świata w sportowych Walkach Rycerskich IMCF. W finale uległ reprezentantowi Ukrainy.
Srebrny medal wywalczył 12 maja na Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich federacji IMCF w Scone Place w Szkocji. Marcin stanął w szranki w kategorii miecza i tarczy. W drodze do finału pokonał rywali m.in. z Argentyny, Hiszpanii czy Luksemburga. W starciu o najcenniejszy krążek przegrał z reprezentantem Ukrainy.

Przypomnijmy, że 3 maja Marcin zdobył srebro w mieczu i tarczy na Mistrzostwach Świata federacji HMB - Battle of the Nations we Włoszech. Rycerz reprezentuje na co dzień Kętrzyńskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Militarnych "Masuria".