Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Wiosenne sprzątanie świata

2018-05-12 08:47:41 (ost. akt: 2018-05-13 07:55:17)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w akcji wiosennego sprzątania świata. Zaopatrzeni w rękawice i worki, wychowankowie zbierali śmieci porzucone w lesie. Najczęściej były to plastikowe i szklane butelki, torby foliowe oraz puszki aluminiowe po napojach pozostawione przez nieodpowiedzialne osoby. Wspomniane odpady nie tylko szpecą las, ale niektóre z nich stanowią zagrożenie pożarowe.

Pobyt na łonie przyrody był też okazją do zapoznania się z budową warstwową lasu, nazwami roślin i zwierząt. Uczestnicy poznali także tajniki pracy myśliwych, którzy kojarzą się jedynie z polowaniami. W rzeczywistości są to osoby zajmujące się gospodarką łowiecką. Obejmuje ona hodowlę zwierząt łownych, ich gatunkową ochronę, kształtowanie środowiska przyrodniczego czy regulację liczebności zwierzyny.

Na zakończenie myśliwi z Koła Łowieckiego „Szarak” wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe gadżety. Ponadto zorganizowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. Przedsięwzięcie koordynowali Janusz Kwaśniewski, Rafał Łempicki, Janusz Kiriaka i Eugeniusz Szczurko. Młodzieżą opiekowały się dyrektor szkoły Olga Wanago, Justyna Gregorczyk i Joanna Przewódzka. Organizatorem akcji było Starostwo Powiatowe oraz wspomniane Koło Łowieckie ,,Szarak”.

Andrzej Sydor


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages