Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Bomba i pożar na lotnisku Wilamowo

2018-05-09 12:36:39 (ost. akt: 2018-05-13 08:01:02)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Pożar w okolicy pomieszczeń hotelowych i podrzucony przez nieznanego sprawcę ładunek wybuchowy w jednym z hangarów - z takimi zdarzeniami musiały poradzić sobie służby mundurowe podczas ćwiczeń na terenie lotniska Kętrzyn - Wilamowo. Takie działania mają doskonalić umiejętności funkcjonariuszy, którzy w przypadku realnego zagrożenia będą reagować błyskawicznie i profesjonalnie.

Ćwiczenia dowódczo - sztabowe jednostek policji przeprowadzane są cyklicznie, aby stale utrzymany był jak najwyższy poziom przygotowania funkcjonariuszy na wypadek sytuacji kryzysowych. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na lotnisku, w celach turystycznych, wylądował czteroosobowy statek powietrzny. Pilot wynajął jeden z hangarów, w którym umieścił swój samolot. W trakcie prac porządkowych w hangarze obsługa lotniska przy kole samolotu ujawnia podejrzany przedmiot. Pracownicy tracą kontakt z pilotem. W tym samym czasie dochodzi do pożaru w okolicy pomieszczeń hotelowych. Uruchomione zostają służby ratownicze i techniczne. Zarządzona zostaje ewakuacja portu. Na miejsce przyjeżdża straż pożarna celem podjęcia działań ratowniczo - gaśniczych związanych z zaistniałym pożarem. Zamknięte i zabezpieczane przez policjantów kętrzyńskiego Zespołu Ruchu Drogowego zostają drogi dojazdowe do lotniska. Funkcjonariusze zabezpieczają również teren przyległy do lotniska, uniemożliwiając wejście osób nieupoważnionych. Funkcjonariusze przeszukują teren portu oraz okolicznych lasów celem zatrzymania pilota. Ostatecznie grupa minersko - pirotechniczna zabezpiecza podejrzany bagaż.

Całość ćwiczeń przebiegła sprawnie, bez żadnych zakłóceń. Policjanci oraz przedstawiciele pozostałych służb zaprezentowali swój profesjonalizm w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Źródło: KPP Kętrzyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Biały #2499579 | 37.47.*.* 11 maj 2018 14:46

    Czemu nik nie łapie kłusownikow co maja siatki na Rezerwacie Oświn od strony Nowych Guj i gdzie jest Pałac maja scieszki wydeptane ich nik nie łapie taka straz rybaczka

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages