Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Dwa pożary przy jednej ulicy

2018-04-29 06:56:49 (ost. akt: 2018-05-01 08:52:44)

Autor zdjęcia: PSP Kętrzyn

24 i 25 kwietnia strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do pożaru na ul. Rynkowej w Kętrzynie. Strażak dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku i pożarze na terenie jednej z firm. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń na terenie zakładu, są ranni oraz poszkodowani. Pożar wybuchł w pomieszczeniu produkcyjnym i bardzo szybko rozprzestrzenił się na pozostałe części zakładu, odcinając drogę ucieczki dwóm pracownikom, którzy doznali poważnych obrażeń.

Całe szczęście to tylko symulacja zdarzenia na potrzeby scenariusza strażackich ćwiczeń. Specyfika symulowanego zdarzenia wymusiła zaangażowanie wielu służb. W całych ćwiczeniach udział brali strażacy z Kętrzyna, ale również strażacy ochotnicy z Karolewa i Barcian.

Dla strażaków ćwiczenia miały charakter doskonalenia zawodowego, którego podstawowym celem było:
- prowadzenie działań ratowniczo - gaśniczych w obiektach produkcyjnych i magazynowych,
- prowadzenie działań gaśniczych z podziałem na odcinki bojowe,
- organizacja zaopatrzenie wodnego na potrzeby działań gaśniczych z wykorzystaniem wszystkich dostępnych źródeł wody, w tym sieć hydrantowa, zbiorniki wodne, zbiorniki pojazdów gaśniczych,
- organizacja łączności na terenie akcji w ramach odcinków bojowych oraz pomiędzy dowódcami odcinków i kierującym działaniami ratowniczymi KDR,
- udzielanie pomocy medycznej poszkodowanym zgodnie z wytycznymi w zakresie KPP,
- praktyczne sprawdzenie ewakuacji pracowników i przygotowanie zakładu do prowadzenia działań do czasu przybycia służb ratowniczych.

- Cele stawiane przed strażakami zostały osiągnięte. Ćwiczenia zostały ocenione na 4 +. Poprawić należałoby umiejętności z zakresu udzielania pomocy medycznej, prowadzenie łączności radiowej pomiędzy poszczególnymi ratownikami oraz umiejętności skutecznego oddymiania pomieszczeń. Strażacy ćwiczyli w myśl zasady „im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju”. Ćwiczyli po to, aby w przypadku realnego zdarzenia, być przygotowanym na jak najlepsze i skuteczne prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych - ocenia bryg. Szymon Sapieha, p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages