Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Uczniowie z Kruszewca dbają o środowisko

2018-04-27 08:16:55 (ost. akt: 2018-04-28 09:17:04)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

20 kwietnia wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu brali udział w Wiosennym Sprzątaniu Mazur. Akcją zostały objęte nie tylko tereny i okolice szkoły, ale również pobliski las, do którego ludzie wciąż wyrzucają rozmaite odpady.

Klasy I-III sprzątały obszar szkoły, skwerki i pobocza w Kruszewcu oraz przedmieście Kętrzyna. Nazbierały wiele worków, bardzo byli zdziwieni, że niedawno śmieci były zbierane, a już takie wysypiska. Klasy starsze pojechały oczyszczać z nieczystości pobliski las w Gierłoży. Tam na nich czekali leśnicy Tomasz Bąk oraz Łukasz Witeska. Na początku p. Tomasz opowiedział uczniom o roli lasu, jak ważne to miejsce dla zwierząt i ludzi. Następnie uczniowie przystąpili do akcji oczyszczania lasu z tego, co nanieśli ludzie. Na zakończenie pracy na wszystkich czekała niespodzianka- ognisko z kiełbaskami.

W imieniu uczniów dziękuję panom leśniczym za przygotowanie prelekcji, ogniska oraz Wójtowi Gminy Kętrzyn za użyczenie autobusów. Zarówno mali i ci starsi uczestnicy akcji byli zadowoleni i pozostaje nadzieja, że „nauka nie poszła w las” i wszyscy będziemy dbać o środowisko, bo przecież śmieci same tam nie przychodzą. Smutne jest to, że wszyscy o tym wiedzą, ale nie każdy tego przestrzega. Oby nie było w przyszłości lipy, gdy nie znajdziemy dębu

Elwira Żukowska
Foto: Beata Jaświn, Anna PawluczukCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages