Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Delegaci z Izraela podziękowali strażnikom historii

2018-04-25 08:00:00 (ost. akt: 2018-04-28 09:20:36)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Srokowo

Wilczy Szaniec odwiedziła 23 kwietnia izraelska delegacja rządowa. Przedstawiciele władz Izraela podziękowali polskim leśnikom za opiekę nad tym szczególnym miejscem.

W skład izraelskiej delegacji weszli m.in. wiceprzewodniczący Knesetu Yehiel Bar, bardzo znany w USA rabin Shmuley Boteach, a także Yuval Rabin, syn byłego premiera Izraela. Grupie przewodniczył szef fundacji „From the Depths” Jonny Daniels. Po zwiedzeniu byłej wojennej kwatery Hitlera goście z Izraela podziękowali olsztyńskim leśnikom (Wilczy Szaniec od roku jest zarządzany przez Nadleśnictwo Srokowo).

- W imieniu Izraelczyków dziękuję polskim leśnikom za opiekę nad tym miejscem. Dziękuję, że pokazujecie wszystkim, że w tym miejscu przebywali źli i szaleni ludzie, którzy chcieli zniszczyć świat i zlikwidować naród żydowski, a później polski. Dziękuję wam za to, że jesteście strażnikami historii - mówił Yehiel Bar, wiceprzewodniczący Knesetu.

A Jonny Daniels z fundacji „From the Depths” dodał: - Pragnę podziękować niezwykłym ludziom z polskiej Służby Leśnej. Wilczy Szaniec to miejsce niemal całkowicie zniszczone najpierw przez Niemców, a potem przez Rosjan. To dla mnie niesamowite uczucie, że jako dumny Żyd, mam okazję stanąć w bunkrze Hitlera.

Mariusz Orzechowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przyznał, że dla olsztyńskich leśników był to ogromny zaszczyt gościć izraelską delegację rządową na terenie Wilczego Szańca. – Mam nadzieję, że nasi goście z Izraela wyjadą od nas zadowoleni i usatysfakcjonowani po zwiedzeniu byłej wojennej kwatery Hitlera – powiedział dyrektor Orzechowski.

Wizyta izraelskiej delegacji przełoży się najprawdopodobniej na to, że do Wilczego Szańca zaczną przyjeżdżać izraelskie wycieczki. Fundacja „From the Depths” chce namawiać młodych Żydów do odwiedzania Gierłoży. - To ważne, by obejrzeli nie tylko niemieckie obozy zagłady, ale także miejsce, gdzie decydowano o tym, co później zostało zrobione i Żydom, i Polakom – powiedział Jonny Daniels.

Adam Pietrzak

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages