Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Siatkarki z Wilkowa ponownie na podium

2018-04-24 13:50:00 (ost. akt: 2018-04-26 16:05:27)

Autor zdjęcia: SP Wilkowo

21 kwietnia dziewczęta z „Wilczka” Wilkowo uczestniczyły w VII Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „SALOS - 2018”, organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „UKS SALOS Ełk”

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach:
• Młodziczek - rocznik 2003 i młodsze;
• Kadetek – rocznik 2001 i młodsze;
• Juniorek – rocznik 2000 i starsze..


W każdej kategorii walczyły cztery zespoły systemem „każdy z każdym”.
Do rozgrywek zaproszono zespoły: Salos Ełk, GreenVollej Ełk, Pisz, Płociczno i Wilczek Wilkowo.

Zespoły z Wilkowa startowały w kategoriach:
młodziczek - nasze dziewczęta były najmłodszą drużyną rocznik 2004 - 2006;
kadetek – grały dziewczęta z kategorii młodziczek – rocznik -2002 - 2003.
Zespół młodszych wystąpił w składzie: Golińska Kinga, Friedrichsen Zuzanna, Kubaczka Martyna (wybrana najlepszą zawodniczką w drużynie), Kuberska Oliwia, Masny Amelia, Olszewska Katarzyna, Pędzich Nikola, Rutkowska Aleksandra, Zalewska Wiktoria, Zapolska Michalina, Żyźniewska Karolina. Drużynę prowadził Krzysztof Zalewski.

W drugiej kategorii (kadetek) Wilkowo występowało w składzie: Dębska Iga (wybrana najlepszą zawodniczką w drużynie), Gryczka Klaudia, Konarska Klaudia, Korpalska Magdalena, Kuberska Kornelia, Sachryń Wiktoria, Wojciechowska Maja, Zagroba Karolina i pomagała jako libero - Żyźniewska Karolina. Drużynę prowadził Edward Szudzich.

To był udany wyjazd. Po bardzo zaciętych bojach, wygraliśmy po dwa mecze w swoich grupach i przegraliśmy po jednym. W obu kategoriach nasze drużyny wywalczyły II miejsca, ustępując jedynie gospodarzom (starszym w obu przypadkach o 2 lata). Kadetki po zakończonych rozgrywkach ligowych mogły skonfrontować swoje umiejętności z zespołami z innego województwa a młodziczki miały solidny sprawdzian przed nowym sezonem w którym wystąpią po raz pierwszy jako drużyna w rozgrywkach ligowych.


Edward Szudzich

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages