środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Wiosenny koncert na Święto Ziemi

2018-04-23 13:33:10 (ost. akt: 2018-04-24 09:08:49)

Autor zdjęcia: Beata Jaświn

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, na świecie już od 1970 roku, a w Polsce od 1990. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach - od Singapuru do Rzymu, od Alaski po Australię. Szacuje się, że w jego obchodach bierze udział około 200 milionów osób. Tego dnia odbywają się różnego typu sympozja, warsztaty, spotkania, festyny czy koncerty.

W Szkole Podstawowej w Kruszewcu uczciliśmy ten dzień 20 kwietnia Drugim Koncertem Wiosennym. Dzieci z klas z 0 – III, pod kierunkiem swoich pań, przygotowały piękne piosenki. Klasa 0a ślicznie zaśpiewała „Wiosenną piosenkę” oraz rozruszała nas wszystkich zabawą „My jesteśmy żabki”. Klasa 0b w muzycznej inscenizacji „Wiosna” fantastycznie „zaćwierkała” na wodnych ptaszkach, a maluszki z klasy 0c brawurowo wykonały piosenkę „Dżungla”. Obie klasy pierwsze wspólnie zaśpiewały „Maszeruje wiosna”, zaś klasa II, pod batutą swojej pani, „Przyszła Pani Wiosna”. „Wstawaj, to już wiosna” to tytuł piosenki wykonanej przez klasę IIIa. Ostatnim wykonawcą w naszym koncercie była klasa IIIb, która zaprosiła wszystkich śpiewająco i tańcząco do „Tańca Mai”. A ponieważ był to Światowy Dzień Ziemi pani Monika Trzaska nauczyła wszystkie dzieci z klas 0 – III piosenek w języku angielskim i one również zostały zaprezentowane na naszym koncercie! Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w koncercie.


Po części śpiewno – tanecznej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Małego Samorządu Uczniowskiego na najpiękniejszego klasowego motyla. Prace były piękne, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach, więc wszystkie motyle wygrały i dostały I miejsce i witaminowy poczęstunek dla wszystkich klas ;-)
Gdy zabawa się skończyła, klasy I – III, wyszły w plener na sprzątanie wyznaczonych terenów. Szkoda, że tylko dzieci dbają o czystość wokół nas. Śmieci, które zbierały z pewnością nie zostawiły dzieciaki, a czasami nawet nam, wychowawcom, brakuje słów, by wytłumaczyć dzieciom, czemu znajdują butelki, niedopałki papierosów na chodniku, czy trawie, a nie w odpowiednim miejscu… Mamy jednak nadzieję, że nasze dzieci będą nawet w dorosłym życiu dbać o swoją Ziemię. My, nauczyciele i pracownicy szkoły w Kruszewcu, na pewno będziemy uczyć zachowań proekologicznych.


Koncert przygotowały panie: D. Jabłońska, B. Wiłkowska, M. Trzaska, I. Jarosik. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za wspólną zabawę i przygotowanie swoich podopiecznych. Dziękujemy za, czasami trudne, chwile przy tworzeniu motyli ;-) Dziękujemy pani B. Jaświn za zdjęcia.

Dorota Jabłońska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages