Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Nowi szefowie muzeum i MOPS-u

2018-05-02 16:00:00 (ost. akt: 2018-05-04 08:25:04)
Marta Wojciechowska jest związana z kętrzyńskim muzeum już od kilku lat.

Marta Wojciechowska jest związana z kętrzyńskim muzeum już od kilku lat.

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W Muzeum im. W. Kętrzyńskiego i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej nie ma już bezkrólewia. Konkursy ogłoszone na stanowiska kierownicze dobiegły końca. W muzeum rządzi obecnie Marta Wojciechowska, a w MOPS-ie Marzena Utko.

W marcu pisaliśmy o zmianach, które dotknęły kętrzyńskie muzeum oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Szczególnie głośnym echem odbiła się sprawa nieprzedłużenia kontraktu Darii Zecer, dotychczasowej dyrektor muzeum. Okazuje się, że właśnie to stanowisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Do ogłoszonego przez władze miasta konkursu zgłosili się chętni nie tylko z Kętrzyna. Po wstępnej selekcji do rozmów kwalifikacyjnych zaproszono cztery osoby. W tym gronie znaleźli się m.in. były pracownik muzeum, historyk Tadeusz Korowaj oraz były starosta powiatu mrągowskiego Dominik Tarnowski. Daria Zecer, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w naborze nie wzięła udziału. Ostatecznie wybór komisji padł na pracownicę muzeum Martę Wojciechowską. — Pani Marta Wojciechowska posiada wykształcenie i doświadczenie zawodowe zgodne z wymogami określonymi w ogłoszeniu o naborze. Wyłoniona w wyniku konkursu osoba, w ocenie komisji rekrutacyjnej, wykazała się najlepszą znajomością zagadnień związanych z zakresem spraw związanych ze stanowiskiem do którego objęcia aplikowała. Na wszystkie pytania kandydatka udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Ponadto osoba ubiegająca się o zatrudnienie na w/w stanowisko zna specyfikę pracy Muzeum, dysponuje odpowiednimi umiejętnościami oraz posiada stosowne doświadczenie. Komisja rekrutacyjna pozytywnie oceniła umiejętności, kwalifikacje i cechy osobowościowe kandydata. W opinii komisji, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, osoba ubiegająca się o zatrudnienie wykazała się dobrym przygotowaniem merytorycznym, co rokuje prawidłowe wykonywanie obowiązków dyrektora Muzeum — informuje w uzasadnieniu Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna.

— Mam doświadczenie jako muzealnik. Znam te zbiory i kocham to, co robię. Z wykształcenia jestem archeologiem, ukończyłam zarządzanie ochroną dóbr kultury. W związku z tym miłość do eksponatów, do wszystkiego co stare mam ogromną — opowiada o sobie Marta Wojciechowska .
Z takiego wyboru zadowolony jest również zastępca burmistrza, Damian Nietrzeba. — Przede wszystkim ma wizję, wie jak to powinno funkcjonować. W tej wizji jest uwzględniony remont, który w jej ocenie też jest pierwszym etapem modernizacji naszego zamku. W ocenie komisji konkursowej oraz przewodniczącego kętrzyńskiej rady muzeum Janusza Cygańskiego, pani Marta daje duże nadzieje na sprawne przeprowadzenie remontu, jak również na rozwój naszego muzeum i zamku — dodaje.

Wybrano również nowego kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Została nim wieloletnia pracownica tej instytucji Marzena Utko. Piastująca wcześniej to stanowisko Teresa Murawska od marca kieruje Środowiskowym Domem Samopomocy w Reszlu.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij..
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czytelnik #2497520 | 83.6.*.* 7 maj 2018 22:06

  tak rzeczowy opis uzasadniający wybór na piastujące stanowisko przydałby sie wicestaroście, nie tylko kolesiostwo i chęć osiągnięcia osobistych celów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. komar #2495898 | 176.221.*.* 4 maj 2018 11:31

   Wyrazy współczucia dla pań kierujących w/w instytucjami .Trzeba będzie tak tańczyć jak ,pan zagra. Powodzenia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages