środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Kętrzynianin wśród najlepszych

2018-04-10 16:00:00 (ost. akt: 2018-04-12 13:06:14)

Autor zdjęcia: Hubert Komerski

Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego wyróżnił osoby i instytucje z całego regionu, które w 2017 roku rozsławiły Warmię i Mazury w Polsce i na świecie. W tym gronie znalazł się pochodzący z Kętrzyna scenarzysta Robert Bolesto

Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymują osoby, instytucje lub firmy z Warmii i Mazur, które w 2017 roku wyróżniły się na forum krajowym lub międzynarodowym, osiągnęły sukces i zostały docenione przez niezależne gremia lub przyczyniły się do promocji regionu w kraju i na świecie. Tegoroczna ceremonia wręczenia odbyła się 5 kwietnia w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w Olsztynie.

— Mamy już laureatów, którzy na tę statuetkę zapracowali po raz czwarty, piąty, a nawet szósty - mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - To dowodzi, że Warmia i Mazury są takim miejscem na Ziemi, w którym mieszkają utalentowani ludzie, oddani swoim pasjom i pracujący na sukces. Serce rośnie. Wszystkim laureatom składam serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie w ubogacanie dorobku województwa warmińsko-mazurskiego.

W tym gronie znalazł się kętrzynianin Robert Bolesto. Nagrodę otrzymał w kategorii "Społeczeństwo, nauka, kultura". Niestety z powodu zawodowych obowiązków nie mógł osobiście pojawić się na olsztyńskiej gali. — Czuję się wyróżniony i zaszczycony. Jest mi bardzo miło szczególnie, że jest to nagroda z regionu, w którym się urodziłem i wychowałem. Przy każdej okazji staram się podkreślać, że jestem z Kętrzyna — cieszy się Robert Bolesto. W rodzinnym mieście do dzisiaj mieszkają jego rodzice i brat oraz liczna dalsza rodzina. — Kętrzyn to moje ukochane miasto. Tu się urodziłem, chodziłem do szkoły podstawowej i technikum elektrycznego. Wszystko co mnie ukształtowało jest nierozerwalnie związane z tym miastem — opowiada Bolesto. — Tutaj w kinie Gwiazda oglądałem pierwsze ważne filmy. Były to miedzy innymi „Karatecy z kanionu Żółtej Rzeki", „Akademia pana Kleksa”, a potem „Zagubiona autostrada", „Pulp Fiction”, „Dwanaście małp” czy „Szamanka”.

Kętrzynianin jest autorem scenariuszy teatralnych i filmowych. W 2017 roku otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orły za film "Ostatnia rodzina" opowiadająca o klanie Beksińskich oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych "Fantaspoa" w brazylijskim Porto Alegre za "Córki dancingu" Napisał też scenariusze do filmu "Hardkor Disko". W latach 2006-2007 był kierownikiem literackim Teatru Powszechnego w Warszawie. Obecnie pod patronatem amerykańskiego Sundance Institute pracuje nad operą science-fiction inspirowaną muzyką Dawida Bowie.

Zgłoszenia kandydatów do nagrody przyznawanej przez Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. "Najlepszym z najlepszych" dokonują dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na podstawie informacji własnych, prasowych oraz zgłoszeń niezależnych z instytucji, stowarzyszeń czy osób fizycznych. Dotychczas marszałek województwa przyznał 355 laurów. W tym roku przyznano 30 kolejnych w 10 kategoriach. Zostaną także wręczone dwa złote laury, czyli wręczane po raz szósty i dwa brązowe, wręczane po raz czwarty.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Halinka #2481757 | 37.248.*.* 10 kwi 2018 19:17

    Gratuluję Ziomku Robercie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages