środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Co dalej ze szpitalem?

2018-04-03 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-03 17:06:58)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Zwolnienie Krzysztofa Tytmana ze stanowiska dyrektora Szpitala Powiatowego wywołało lawinę zdarzeń. Kilka dni później zwolniono również jego zastępcę ds. lecznictwa. Skutkiem tego były wypowiedzenia złożone przez sześcioro lekarzy.

Zobacz także: Godlewski "awaryjnie" zarządza szpitalem Jerzy Godlewski już po raz trzeci stanął na czele Szpitala Powiatowego w Kętrzynie Jerzy Godlewski ponownie przejął obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Decyzję w tej sprawie podjął 26 marca Zarząd Powiatu.
Tuż przed Wielkanocą kętrzyński szpital znalazł się w niewesołej sytuacji. W środę 28 marca wypowiedzenie ze stanowiska Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa w trybie jednego miesiąca otrzymał Grzegorz Drzazga. — Pan doktor już za kadencji poprzednich dyrektorów, w tym mojej już kilkakrotnie składał takie rezygnacje — mówi dyrektor kętrzyńskiego szpitala.

W piątek 30 marca na biurku dyrektora "wylądowały" wypowiedzenia złożone przez sześcioro lekarzy, w tym czworo ordynatorów oddziałów. W tym gronie ponownie znalazł się doktor Drzazga, tym razem rezygnując ze stanowiska Ordynatora Oddziału Anastezjologii i Intensywnej Terapii. Według stanu ilościowego jest to 12 % liczby wszystkich lekarzy. Z kętrzyńskim szpitalem jest ich związanych obecnie 49. Dyrektor Jerzy Godlewski uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą. — To są umowy cywilno - prawne i każdy ma prawo je wymówić. Rozwiązywane są w trybie trzech miesięcy, a to dosyć długi okres do zastanowienia się, do porozmawiania. Niektórzy już się wahają czy tego wypowiedzenia nie wycofać. Rozmawiałem z nimi w czasie świąt na ten temat. Prowadzę też rozmowy i konsultacje z lekarzami, którzy mogliby ich zastąpić. Na pewno z tego powodu szpital się nie przewróci, nie jest zagrożone funkcjonowanie żadnego oddziału — informuje Godlewski.
Dodaje też, że w okresie świątecznym wszystko działało jak powinno. — Pacjenci są leczeni, grafiki dyżurów zabezpieczone — dodaje.

Dyrektor zauważa również, że lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia to osoby dojeżdżające do Kętrzyna z innych miast. — Oni nawet nie są z ościennych powiatów. Moim zdaniem kadrę powinno się budować na ludziach związanych z naszym miastem i powiatem. Wtedy ich podejście do pracy i jej efekty będzie miało inny wymiar niż czysto finansowy. Owszem, na dyżury mogą sobie dojeżdżać, ale kadra kierownicza powinna być stąd — twierdzi Godlewski.

Sytuacja jest pokłosiem zwolnienia 23 marca z funkcji dyrektora szpitala Krzysztofa Tytmana. Trzy dni później jego funkcję objął Jerzy Godlewski do czasu zatrudnienia wyłonionego w konkursie nowego dyrektora. Godlewski dwukrotnie zarządzał kętrzyńską placówką, a obecnie jest prezesem Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Zdaniem byłego starosty Ryszarda Niedziółki jest to próba destabilizacji funkcjonowania szpitala. — Niestety obawiałem się tego, że demolowanie stabilizacji w szpitalu może się tak skończyć. Teraz wszystko odbije się na pacjentach. Zrozumieliśmy jak jest ciężko w służbie zdrowia po kilku pierwszych tygodniach w starostwie. Jednego lekarza zabierzesz z Bartoszyc, to Bartoszyce staną, jednego z Mrągowa, to Mrągowo będzie miało problem. Po prostu lekarzy jest za mało, a każdy jest na wagę złota, stąd taka nasza determinacja, by ustabilizować szpital. A teraz się to wszystko psuje, bo tak. Szpital powinien być jak najdalej od polityki — twierdzi były włodarz powiatu.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ludzie #2486223 | 51.15.*.* 17 kwi 2018 21:23

  pracują dla piniędzy, tylko pis dla idei, ha , ha

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Czytelnik #2479981 | 37.47.*.* 7 kwi 2018 22:16

   Odsunąć od władzy laików, specjalistów od żywienia i smieci. Którzy pod przykrywką dobra społecznego chcą ubić własne interesy wykonują polecenia wiadomo czyje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ach... #2478201 | 89.228.*.* 5 kwi 2018 10:11

   Panie i panowie rajcy miejscy,ludu kętrzyński:z zapowiedzi władz miasta wynikało,że jak pogonią starostę to ze szpitalem będzie lepiej,a się okazuje,że wcale tak nie jest.To znaczy:dla kogo lepiej,pacjentów czy kogoś innego?Jaka w końcu jest prawda?Kiedy wreszcie będą te wybory lokalne,by wreszcie zrobić porządek.Wiosna wasza,jesień nasza!

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. Pacjentka #2477793 | 94.254.*.* 4 kwi 2018 18:40

    Tylko jak szpital straci dra Troskę, straci bardzo, bardzo dużo. Takiego specjalistę powinno się zatrzymać mimo wszystko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. po #2477098 | 83.9.*.* 3 kwi 2018 18:15

    Pan Dyrektor Godlewski ma rację ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (19)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages