Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Policja dla seniorów

2018-03-29 13:00:00 (ost. akt: 2018-03-30 07:51:08)

Autor zdjęcia: policja

28 marca w Kętrzynie odbyła się konferencja „Policja bliżej nas” przygotowana przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jej adresatami przedsięwzięcia byli dorośli oraz seniorzy naszego regionu.

Patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Głównym celem konferencji była prezentacja policji warmińsko - mazurskiej jako formacji działającej na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego regionu. Nie mniej ważnym aspektem było też przedstawienie narzędzi służących do skutecznej komunikacji ze społeczeństwem takich jak m.in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz poruszenie kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.

Na sali kętrzyńskiego kina „Gwiazda” zasiadło ponad 150 osób. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Damian Nietrzeba - Wiceburmistrz Kętrzyna, Janusz Prusik - Wiceburmistrz Korsz, Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn, Ryszard Kozyra - Wójt Gminy Barciany, komendanci powiatowi policji z ościennych powiatów, sołtysi a także uczniowie klas mundurowych. Konferencję uroczyście otworzył insp. Tomasz Klimek - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Podczas spotkania poruszono trzy obszary tematyczne. W pierwszym zaprezentowano pracę policjantów naszego województwa oraz pokazano, jak w praktyce hasło „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa – razem możemy mieć na nie wpływ” faktycznie i pozytywnie wpływa na współpracę na rzecz bezpieczeństwa. Asp. Marta Kacprzyńska z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Olsztynie posługując się przykładami przedstawiła, jak wspólne działania przekładają się na poprawę bezpieczeństwa w naszym regionie. Policjantka omówiła także założenia akcji informacyjno - edukacyjnej „Patrz i słuchaj”, której adresatami są przede wszystkim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Podczas drugiej prezentacji nadkom. Mariusz Zieliński z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie omówił zasady działania aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w naszym województwie działa już ponad 1,5 roku. Kwestie dotyczące bezpieczeństwa seniorów przedstawiła podinsp. Małgorzata Bojarowska z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie. W swoim wystąpieniu skupiła się na przybliżeniu zebranym gościom mechanizmu działania przestępców, którzy działając metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” próbują oszukać osoby starsze. Policjantka przestrzegła zebranych gości oraz udzieliła kilku dobrych, prostych rad, jak nie dać się zmanipulować oszustom i nie paść ofiarą przestępstwa.

Po części teoretycznej konferencji wszyscy chętni mogli w praktyce sprawdzić, jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na specjalnie przygotowanym stanowisku internetowym.

mk/in

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #2495452 | 89.228.*.* 3 maj 2018 09:59

  Zebrani notable zostali poinformowani itp,a my zostaliśmy poinformowani o poinformowaniu notabli...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wybory samorządowe #2477764 | 89.228.*.* 4 kwi 2018 18:02

  Zanim się coś napisze, trzeba to zweryfikować. Tak więc robimy quiz: jak na imię na wiceburmistrz Korsz? Bo na pewno nie Janusz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages