środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Kruszewiec uczy dziedzictwa kulturowego, czyli wizyta w " Koniku Mazurskim"

2018-03-24 09:56:31 (ost. akt: 2018-03-24 10:03:11)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszewcu czują już zapach Świąt Wielkanocy, a to za sprawą warsztatów w „ Koniku Mazurskim”.

Jednak zanim przystąpili do pracy, obejrzeli prace pań ze stowarzyszenia. Niezliczone rękodzieła ukazały dzieciom bogactwo kultury, zwyczajów i naszych mazurskich tradycji. Wszyscy byli pod wrażeniem wykonanych misternie robótek. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach i poznali technikę zdobienia jajek bibułą. Okazało się, iż nie dla każdego było to zadanie łatwe, ale Panie chętnie pomagały i wspierały swoją wiedzą i umiejętnościami. Cała grupa ukończyła z sukcesem swoje prace. Wzbudziło to w małych artystach zachwyt i satysfakcję. Wrócili z zapałem do szkoły, a niektórzy nawet połknęli artystycznego bakcyla i podczas kolejnych dni, wykonywali następne dekoracje, ale już samodzielnie. Dzięki takim warsztatom uczniowie mieli możliwość poznania rękodzieła ludowego oraz mogli wykazać się swoimi zdolnościami i pomysłowością. Warsztaty były okazją do rozpoznania ukrytych talentów, integracji uczniów ze środowiskiem lokalnym jak również uwierzeniem we własne możliwości. Poza tym organizacja warsztatów przyczyniła się do promocji ludzi, ich kultury, zdolności i pasji, których w naszej okolicy nie brakuje. W imieniu uczniów dziękuję: paniom ze stowarzyszenia za miłe, nieodpłatne przyjęcie, p. Magdzie J. za pomoc i opiekę nad uczniami oraz Wójtowi Gminy Kętrzyn za transport. Wesołych, spokojnych i ciepłych świąt!!!

Elwira ŻukowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages