Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Teatrzyk "Zielona Gęś"

2018-03-18 13:56:53 (ost. akt: 2018-03-18 14:05:12)

Autor zdjęcia: arch. organizatora

Zapraszamy na niezwykłe, i niepowtarzalne wydarzenie. Wyjątkowe spotkanie z poezją i satyrą najwyższych lotów. Twórczością, która, jak żadna inna, jest związana Mazurami, Krakowem, Warszawą, Szczecinem, Wilnem… Twórczością tak wszechstronną i tak bogatą, że nie można jej włożyć w jakiekolwiek ramy. Poezją pełną skrajności, od lirycznych uniesień do ciętej satyry, od uwielbienia świata do całkowitego niezrozumienia otaczającej rzeczywistości. Poezją, która od samego początku wywoływała skrajnie różne reakcje, od zachwytów, po całkowite odrzucenie i ośmieszenie, a tym samym, niezrozumienie.

Mistrz Konstanty, bo o nim mowa, przemówi do Państwa w formie teatralnej i lirycznej. Będzie to jednak spotkanie nietypowe. Teatrzyk „Zielona Gęś”, tym razem będzie rzeczywiście Najmniejszym Teatrem Świata. Prezentacja odbędzie się w formie monologu. Będzie to teatr jednego aktora, który postara się tchnąć życie w postacie znane z łamów „Przekroju”.

Nie zabraknie też akcentu lirycznego. Po części teatralno-satyrycznej zapraszamy Państwa do zanurzenia się w piękno poezji Gałczyńskiego. W programie znajdą się następujące wiersze: „Zaczarowana dorożka”, „Rozmowa liryczna”, „Pieśni”. Ze względu na stulecie odzyskania wolności nie zabraknie również wierszy patriotycznych.

Na zakończenie spotkania planowana jest dla Państwa niespodzianka… Ale o tym dowiecie się już Państwo w trakcie spotkania.

Spotykamy się 24 marca w sobotę o godz. 11.00 w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, przy ul. Pocztowej 13.


http://m.wm.pl/2018/03/orig/2018-03-24-teatrzyk-zielona-ges-452959.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages