Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Siatkarskie święto ponownie zawita do Kętrzyna

2018-03-26 15:00:00 (ost. akt: 2018-03-27 16:26:54)
Czy Kętrzyn ponownie okaże się szczęśliwy dla drużyny Jastrzębskiego Węgla?

Czy Kętrzyn ponownie okaże się szczęśliwy dla drużyny Jastrzębskiego Węgla?

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Finał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej odbędzie się w Kętrzynie w dniach 11-15 kwietnia. Taką decyzję podjęli 7 marca działacze PZPS - u.

O ponownym przyznaniu organizacji mistrzostw dla Kętrzyna zadecydowała wysoka ocena organizacji tych zawodów w 2017 roku. Taką opinię wystawili wtedy obserwatorzy oraz wszystkie ekipy biorące udział w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów. Radości i dumy z tego faktu nie kryje Krzysztof Hećman, burmistrz miasta. - To dowód na to, że w swoich działaniach idziemy w dobrym kierunku. Każde zorganizowane dotychczas mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców, nie tylko z Kętrzyn, ale też tych, którzy przyjeżdżali do nas razem ze swoimi drużynami. Dzięki temu w hali było czuć atmosferę sportowego święta. Wierzę, że podobnie będzie w tym roku - twierdzi włodarz Kętrzyna.

Dzięki temu już w kwietniu w kętrzyńskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego 12 zobaczymy osiem drużyn. Walkę rozpoczną w dwóch grupach. W grupie A zagrają ze sobą: KS Metro Warszawa, Trefl Gdańsk, AKS V LO Rzeszów i broniący tytułu mistrzowskiego sprzed roku Jastrzębski Węgiel. W grupie B zmierzą się ze sobą: AZS 2020 Częstochowa, Dafi Społem Kielce, KS Gwardia Wrocław i EKS Skra Bełchatów. Warto dodać, że podczas turnieju w Kętrzynie zostanie wdrożony pilotażowy program "Red Bull Siatkarskie Skrzydła - program wspierający polską siatkówkę". Podczas zawodów wyłonione zostaną grupy wybijających się graczy na każdej z pozycji na boisku. Przez kolejne miesiące zawodnicy ci zostaną otoczeni dodatkową opieką, w tym głównie testami i badaniami medycznymi. Na ich podstawie otrzymają szczegółową analizę własnych parametrów fizjologicznych i mentalnych, w oparciu o którą zawodnik wspólnie ze sztabem szkoleniowym PZPS może określić wytyczne do osobistych obszarów rozwoju. Wdrożenie tych planów na letnich zgrupowaniach kadry oraz w późniejszym okresie przez zawodnika ma pomóc w intensywniejszym „rozwijaniu skrzydeł” młodych polskich siatkarzy i siatkarek, którzy będą stanowić trzon juniorskich reprezentacji kraju.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages