Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Kętrzyńska Orkiestra ostatecznie rozliczona

2018-03-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-10 14:24:59)
Wolontariusze z Kętrzyna mają powody do radości.

Wolontariusze z Kętrzyna mają powody do radości.

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Fundacja WOŚP podsumowała zbiórkę przeprowadzoną 14 stycznia. Efekt to ponad 126 mln. zł. Swój wkład wniósł sztab wolontariuszy działających w naszym mieście

Jak poinformował oficjalnie 8 marca Jerzy Owsiak podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju i za granicą zebrano dokładnie 126 373 804, 34 zł. - Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polakami pobiliśmy po raz kolejny rekord solidarności i bycia ze sobą, że znów zadziwiliśmy świat! To, co działo się tego dnia i co pokazaliśmy jako wielka, obywatelska społeczność, buduje serca i daje ogromną wiarę w rozsądek i wrażliwość Polaków - powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.
Powody do radości ma również Sztab WOŚP w Kętrzynie. W dniu imprezy 14 stycznia zebrano 52 282,28 zł., jednak już wtedy wolontariusze zapowiadali, że nie jest to kwota ostateczna. - Po finale przeprowadziliśmy wyprzedaże i aukcje na naszym facebooku. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki nim wzbogaciliśmy się o dodatkowe 2400,32 zł. Nasz ostateczny wynik to 54 682,60 zł. Nikt się tego nie spodziewał. Tym bardziej, że kwestowaliśmy tylko na terenie Kętrzyna - cieszy się Marek Małagocki, Szef Sztabu WOŚP w Kętrzynie.
Przypomnijmy, że finałowa impreza wróciła do miasta po czterech latach przerwy. Wolontariuszy organizacyjnie wsparło Starostwo Powiatowe, Powiatowy Dom Kultury oraz Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Jednak w samą imprezę włączyło się mnóstwo instytucji, firm i osób prywatnych. Czy Orkiestra zagra również w 2019 roku? - W tej chwili formalnie nasz sztab uległ już rozwiązaniu. Nie myślmy jeszcze o kolejnym finale. Wszystko okaże się w sierpniu, kiedy będziemy musieli podjąć jakieś decyzje - mówi Janusz Mazurkiewicz, inicjator WOŚP w Kętrzynie. Czy jest szansa, że kętrzyński szpital ponownie wzbogaci się o sprzęt medyczny? - Na pewno będziemy starać się o to, żeby nie został pominięty przy podziale zakupów - zapewnia Mazurkiewicz.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages