środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Trochę radości i trochę łez

2018-03-09 08:00:00 (ost. akt: 2018-03-09 09:29:42)
Jubileusz Złotych Godów świętowało 10 par.

Jubileusz Złotych Godów świętowało 10 par.

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

8 marca był okazją nie tylko do świętowania Dnia Kobiet. Tego dnia w Kinie "Gwiazda" 10 par obchodziło Złote Gody, czyli 50 - lecie związku małżeńskiego.

Tradycyjnie Prezydent RP przyznał z tej okazji odznaczenia „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Są one przyznawane w uznaniu pracy włożonej dla rozwoju rodziny. Tego wkładu nie można odmówić jubilatom. Wartość prawdziwej miłości i trwałości związku podkreślił burmistrz Kętrzyna, który w imieniu Prezydenta RP wręczał medale. — Byliście, jesteście i będziecie wzorem zgody i miłości małżeńskiej oraz przykładem dla następnych pokoleń — powiedział Krzysztof Hećman.

Odznaczenia otrzymali: Wiera i Mikołaj Benedysiuk, Barbara i Stefan Gan, Jadwiga i Franciszek Hermanowicz, Halina i Teodor Kulik, Stanisława i Kazimierz Łyszkowscy, Łucja i Zenon Siwek, Anna i Stanisław Tetfejer, Alicja i Bogdan Wargan, Zdzisława i Zbigniew Wójciccy oraz Emilia i Konstanty Żołnierowicz.

W imieniu świętujących małżeństw głos zabrała Barbara Gan. — 50 lat razem. Cóż to jest? Trochę radości i trochę łez. Tym, którzy pytają mnie o receptę na tak długie pożycie odpowiadam krótko – nie wiem. Wiem natomiast, że z małżeństwem jest jak z chorobą. Niby taka sama u wielu ludzi, a każdego leczy się inaczej — stwierdziła "złota" małżonka. Radości i łez nie brakowało również w czasie tego doniosłego wydarzenia w kinowej sali, na której obecne były całe rodziny nagrodzonych małżeństw.

Jubilaci otrzymali również wiązanki kwiatów oraz prezenty od władz miasta. Nie zabrakło też symbolicznej lampki szampana i wspólnego odśpiewania „100 lat”. Uroczystość zakończyła projekcja trailerów produkcji filmowych, które będzie można niedługo obejrzeć w Kinie "Gwiazda".

Wojciech CarukCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages