Zawodniczki "Wilczka" zwyciężyły w turnieju

2018-03-06 12:58:22(ost. akt: 2018-03-06 22:33:08)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

4 marca w Wilkowie rozegrano II fazę rozgrywek ligi młodziczek (rocznik 2003/2004). Ten etap rozgrywek polegał na wyłonieniu drużyn, które będą walczyły o końcową lokatę w grupach.
Zespół LUKS „Wilczek” dzięki wynikowi uzyskanemu w trakcie wcześniejszych siedmiu kolejek miał prawo gry w barażach o wejście do grupy walczącej o miejsca 8-10 – czyli w tzw. III lidze.

Przeciwniczkami były dziewczęta z drużyn: UKS „Green Volley” Ełk i UKS „Bociek” Górowo Iławeckie. W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Wilkowa i Górowa Ił. Po dobrej i zaciętej grze Wilkowo wygrało 2:1. Kolejny mecz pomiędzy Górowem Ił. a Ełkiem po wyrównanej grze wygrało Górowo Ił. Tak więc wszystko zależało od ostatniego meczu pomiędzy „Wilczkiem” i „Green Volley”. Wszystkie drużyny miały jednakowe szanse na każde miejsce. Dziewczęta z obu drużyn podeszły do meczu skoncentrowane i początek był bardzo wyrównany i nerwowy, dopiero w połowie seta zaczęła się zarysowywać przewaga Wilkowa, choć do końca seta Ełk nie odpuszczał. Ostatecznie wygraliśmy seta 25:20 i nadal nic nie było rozstrzygnięte. W połowie drugiego seta Wilkowo uzyskało przewagę i już tak dotrwaliśmy do końca z wynikiem 25:18. Taki rezultat stworzył końcową tabelę z Wilkowem na pierwszym miejscu, Górowem Ił. na drugim i Ełkiem na trzecim. Zgodnie z regulaminem organizacyjnym tych rozgrywek pierwsze dwie drużyny mają prawo gry o miejsca 8-10 wspólnie z drużyną która zajęła 3 miejsce (UKS „Mikro” Ełk) w barażu wyższej ligi. W tym przypadku drużyna „Mikro” będzie również gospodarzem ostatniego - finałowego turnieju 11.03.2018r., gdzie spotkają się: UKS „Mikro” Ełk, UKS „Bociek” Górowo Ił. i LUKS „Wilczek” Wilkowo.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Dębska Iga; Golińska Kinga; Karnicka Aleksandra; Konarska Klaudia; Koch Anastazja; Korpalska Magdalena; Kuberska Kornelia; Kuberska Oliwia; Olszewska Katarzyna; Sachryń Wiktoria; Zagroba Karolina; Zapolska Michalina; Żyźniewska Karolina. Trenerem zespołu jest Edward Szudzich.