Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Dla kogo tytuł SuperSołtysa?

2018-03-02 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-09 21:03:22)
Małgorzata Zubek

Małgorzata Zubek

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Kto zostanie Złotym Sołtysem powiatu kętrzyńskiego, kto Srebrnym, a kto Brązowym? Wszystko okaże się jeszcze przed Dniem Sołtysa, który obchodzimy 11 marca. Póki co jednak nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2018 rozkręcił się na dobre.

W tym roku walka o tytuł SuperSołtysa 2018 w powiecie kętrzyńskim jest bardzo zacięta. Kolejny tydzień głosowania mija, a na podium rządzą kobiety. Na fotel lidera wróciła Gertruda Warno z Silca (gm. Srokowo) spychając na drugie miejsce Iwonę Kaszewską z sołectwa Ogródki (gm. Barciany). Trzecie miejsce zajmuje reprezentantka gminy Kętrzyn - Barbara Bukowska z Wilkowa. Tuż za podium też jest tłoczno. Nie odpuszczają m.in. Szymon Galka z Pilca (gm. Reszel), Regina Kuśmierowska z Parysa (gm. Korsze), Zenon Rutkowski z Kosakowa (gm. Srokowo), Małgorzata Dwulat z Wilczyn (gm. Srokowo) czy Jolanta Puczkowska z Frączkowa (gm. Barciany). Oni czują oddech na plecach kolejnych konkurentów. Walka zapewne będzie trwała do samego końca, a ten jest coraz bliżej. Głosy możemy oddawać do 9 marca.

A jakie zadania ma sołtys? Do jego obowiązków należy łączenie współpracy Urzędu Gminy z mieszkańcami danego sołectwa. I to we wszelkich istotnych sprawach mieszkańców, poczynając od informowania o problemach związanych z odśnieżaniem dróg, remontami, naprawą, zbieraniem podatków i opłat lokalnych, zwoływaniem zebrań, tworzeniem funduszu sołeckiego, realizacją zadań wynikających z funduszu, ścisłą współpracą z wójtem w sprawach istotnych warunków życia, opieki czy informowaniem o potrzebach rodzin zamieszkujących sołectwo w sprawach dowozu dzieci do szkół i rozwiązywaniem problemów bytowych. Współpracę z sołtysami, zwłaszcza tymi dobrymi, cenią sobie wszyscy wójtowie i burmistrzowie.

Naszym celem jest pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazywać.

W ubiegłym roku w w konkursie Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego wzięło udział aż 620 kandydatów, z czego 318 to były kobiety. Nasi Czytelnicy na swoich faworytów oddali prawie 61 000 głosów! Tytuł SuperSołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Jerzy Głowacki, sołtys Frygnowa (gm. Grunwald). W powiecie kętrzyńskim najwięcej głosów otrzymała Małgorzata Zubek z Kraskowa. Kto zdobędzie statuetkę w tym roku? Wkrótce się o tym przekonamy.


Wojciech Caruk / masz


Za co cenicie swojego sołtysa? Napiszcie do nas: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl .


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages