Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dobre Anioły pomogły Darkowi

2018-03-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-06 22:34:11)
W zajęciach wzięło udział trzynaście osób.

W zajęciach wzięło udział trzynaście osób.

Autor zdjęcia: PDK Czerwony Tulipan

1400 zł na leczenie Dariusza Zadrożnego z Kętrzyna to efekt sobotnich warsztatów charytatywnych zorganizowanych w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie. W trakcie zajęć uczestnicy pod okiem Magdaleny Donat wykonywali figury aniołów

Dariusz Zadrożny w czerwcu 2017 roku doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Został poddany leczeniu trombolitycznemu. Ponadto musiał mieć wykonaną kraniotomię odbarczającą lewostronną. Efektem choroby jest porażenie połowicze prawostronne oraz afazja. Powikłaniem po odbarczeniu jest również neuropatia nerwu III oraz anizokoria. Darek ma niedowład prawej strony ciała, nie mówi oraz nie widzi na lewe oko. Do tej pory był osobą aktywną, pracował jako inżynier budowy. Ma dwie córki w wieku 5 i 8 lat.

To właśnie dla Dariusza Zadrożnego spotkaliśmy się w sobotę, 24 lutego, w "Czerwonym Tulipanie". Dlaczego nasza pomoc przybrała taki kształt?
— Rękodziełem zajmuję się od wielu lat. To moja pasja. Prowadzę pracownię w Kętrzynie oraz własnego bloga. Dlatego wybrałam tę formę wsparcia. Dariusz Zadrożny jest znajomym mojego męża, który potrzebuje kosztownego leczenia — mówiła Magdalena Donat, pomysłodawczyni i prowadząca warsztaty. — Moją dewizą jest pomagać lokalnie. Biorę udział w różnych inicjatywach, staram się pomagać wszystkim w miarę swoich możliwości. Warsztaty są tym, czym mogę się przysłużyć. Stąd taka akcja. Te anioły są magiczne. Technika ich wykonania jest nowatorska. Produkty pochodzą z Belgii, służą utwardzaniu tkanin. Dzięki nim można tworzyć wiele ciekawych rzeczy. Przykładem są właśnie anioły, które wykonujemy dzisiaj. Pomyślałam, że będzie to doskonały temat na warsztaty — wyjaśniła w sobotę artystka.

W trakcie spotkania uczestnicy poznali tajniki utwardzania tkanin preparatami Powertex, ich zastosowanie oraz właściwości. Efektem czterogodzinnej pracy były przepiękne anioły wykonane przez każdą z pań.
— Zdecydowałam się na udział w warsztatach, by wesprzeć pana Darka. Poza tym sama zajmuje się rękodziełem i chciałam poznać technikę, której jeszcze nie próbowałam. Może właśnie otwiera się nowy etap w moim życiu — mówiła Katarzyna Krawczyk podczas warsztatów.
— Zawsze bardzo mi się podobały te anioły i chciałam poznać technikę ich wykonania. Przede wszystkim jednak pragnęłam pomóc panu Dariuszowi. Mam nadzieję, że chociaż trochę przyczynimy się do poprawy jego stanu zdrowia. Same warsztaty są super. Chciałabym, by były częściej organizowane — zdradziła Joanna Kułak.
— Lubię takie akcje, staram się uczestniczyć w różnych wydarzeniach charytatywnych. Poza tym znam Kasię, żonę Dariusza Zadrożnego, dlatego bardzo zainteresował mnie temat tych warsztatów. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem — przyznała Mariola Komosińska.

W warsztatach wzięło udział 13 osób. Dzięki akcji udało się zebrać tysiąc złotych na leczenie pana Dariusza. Magdalena Donat przekazała anioła, którego wykonała w PDK, na licytację. Został sprzedany za czterysta złotych. Zatem całkowita suma, którą udało się zebrać dzięki jej warsztatom wyniosła 1400 złotych. Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Dariusza Zadrożnego.

— Takie przedsięwzięcia oddolne są szczególnie cenne, wskazują realną potrzebę i skupiają wokół niej pasjonatów — mówi dyrektor Powiatowego Domu Kultury w Kętrzynie Marlena Szypulska. W "Czerwonym Tulipanie" ma swoje stałe miejsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Szlachetna Paczka. Im dobrze u nas, nam dobrze z nimi. Już wkrótce Kętrzyńskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Militarnych „MASURIA” otworzy u nas Kętrzyńską Szkole Fechtunku. Jeśli wszystko się powiedzie, otworzy się nowa możliwość spędzenia aktywnego czasu wolnego w szkole fechtunku. To oznacza nie tylko aktywność fizyczną, ale uczenie młodych ludzi szeroko pojętej kultury i honoru. Wygląda na to, że Marcin Waszkielis - mistrz świata w walkach rycerskich będzie częstym gościem "Czerwonego Tulipana". Zapraszam Państwa, jeśli macie pomysły, marzenia pomożemy je zrealizować.

Monika Pacek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MB #2454489 | 193.243.*.* 5 mar 2018 13:09

    Super. Gratulacje. Darek to super ojciec, mąż i kolega. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages