Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Wybieramy SuperSołtysa 2018

2018-02-25 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-09 21:03:30)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Kto zostanie Złotym Sołtysem powiatu kętrzyńskiego, kto Srebrnym, a kto Brązowym? Wszystko okaże się jeszcze przed Dniem Sołtysa, który obchodzimy 11 marca. Póki co jednak nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2018 rozkręcił się na dobre.

Walka o tytuł SuperSołtysa 2018 w powiecie kętrzyńskim jest naprawdę zacięta. Jeszcze 14 lutego fotel lidera utrzymywała Gertruda Warno z Silca (gm. Srokowo). Na drugim miejscu bronił się Szymon Gałka z Pilca (gm. Reszel). Tłoczno zrobiło się na trzecim stopniu podium. Do Małgorzaty Dwulat z Silca (gm. Srokowo) dołączyła Jolanta Puczkowska z Frączkowa (gm. Barciany). Po przysłowiowych "piętach" deptali im Piotr Drozd z Silgin (gm. Barciany oraz Regina Kuśmierowska z Parysa (gm. Korsze). Wyniki z 21 lutego przyniosły kilka zaskoczeń. Na szczyt wskoczyła Iwona Kaszewska z sołectwa Ogródki (gm. Barciany) wyprzedzając na podium dotychczasowego lidera i wicelidera. Później na trzeciej pozycji pojawiła się jeszcze Barbara Bukowska z sołectwa Wilkowo (gm. Kętrzyn). Tuż za podium też jest cały czas tłoczno. Widać, że rywalizacja o tytuł SuperSołtysa 2018 jest naprawdę zacięta. Widać, że kolejna edycja plebiscytu wzbudza zainteresowanie. Walka zapewne będzie trwała do samego końca.

Jakie zadania ma sołtys? Do jego obowiązków należy łączenie współpracy Urzędu Gminy z mieszkańcami danego sołectwa. I to we wszelkich istotnych sprawach mieszkańców, poczynając od informowania o problemach związanych z odśnieżaniem dróg, remontami, naprawą, zbieraniem podatków i opłat lokalnych, zwoływaniem zebrań, tworzeniem funduszu sołeckiego, realizacją zadań wynikających z funduszu, ścisłą współpracą z wójtem w sprawach istotnych warunków życia, opieki czy informowaniem o potrzebach rodzin zamieszkujących sołectwo w sprawach dowozu dzieci do szkół i rozwiązywaniem problemów bytowych. Współpracę z sołtysami, zwłaszcza tymi dobrymi, cenią sobie wszyscy wójtowie i burmistrzowie. - Bycie sołtysem to coś więcej niż zbieranie podatków, bycie sołtysem to, to z pewnością umiłowanie miejsca, wsi, sołectwa, to bycie blisko ludzi, to chęć robienia czegoś dla dobra tej naszej małej społeczności, to też z pewnością wyróżnienie ale i zobowiązanie wobec ludzi którzy obdarzyli Cię swoim zaufaniem, a przecież wszyscy Ci ludzie to znajomi, sąsiedzi, koledzy i koleżanki. Nikt nie jest obcym człowiekiem, to trochę jak w rodzinie i to sprawia że odpowiedzialność jest jeszcze większa. Bycie sołtysem to też, już tak bardziej prywatnie, szansa pokazania swoim dzieciom, jak fajnie jest móc robić coś bezinteresownie, nie dla pieniędzy, że poza swoim podwórkiem jest też nasze wspólne dobro o które też należy dbać - twierdzi Szymon Gałka z Pilca.


Naszym celem jest pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazywać.
W ubiegłym roku w w konkursie Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego wzięło udział aż 620 kandydatów, z czego 318 to były kobiety. Nasi Czytelnicy na swoich faworytów oddali prawie 61 000 głosów! Tytuł Supersołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Jerzy Głowacki, sołtys Frygnowa (gm. Grunwald). W powiecie kętrzyńskim najwięcej głosów otrzymała Małgorzata Zubek z Kraskowa. Kto zdobędzie statuetkę w tym roku? Wkrótce się o tym przekonamy.

Za co cenicie swojego sołtysa? Napiszcie do nas: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl .


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages