Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Walka o najlepszego sołtysa trwa

2018-02-19 08:00:00 (ost. akt: 2019-02-24 19:31:45)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Plebiscyt na SuperSołtysa 2018 rozkręca się nam na dobre. Na podium robi się coraz ciaśniej, a i poza nim trwa gonitwa. Na swojego sołtysa głosujecie do 9 marca. Macie okazję wyróżnić w ten sposób swojego zasłużonego faworyta.

Naszym celem jest pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na Najpopularniejszego Sołtysa.
Tytuł Super Sołtysa 2018 Powiatu Mrągowskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa. Ilość głosów jest o tyle ważna, że może pomóc wywalczyć tytuł Super Sołtysa 2018 Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nasz plebiscyt kończy się na dwa przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca.
Jeszcze 14 lutego fotel lidera utrzymywała Gertruda Warno z Silca (gm. Srokowo). Na drugim miejscu bronił się Szymon Gałka z Pilca (gm. Reszel). Tłoczno zrobiło się na trzecim stopniu podium. Do Małgorzaty Dwulat z Silca (gm. Srokowo) dołączyła Jolanta Puczkowska z Frączkowa (gm. Barciany). Po przysłowiowych "piętach" deptali im Piotr Drozd z Silgin (gm. Barciany oraz Regina Kuśmierowska z Parysa (gm. Korsze). Wyniki z 19 lutego przyniosły kilka zaskoczeń. Na szczyt wskoczyła Iwona Kaszewska z sołectwa Ogródki (gm. Barciany) wyprzedzając na podium dotychczasowego lidera i wicelidera. Widać, że rywalizacja o tytuł SuperSołtysa 2018 jest naprawdę zacięta. Widać, że kolejna edycja plebiscytu wzbudza zainteresowanie. Walka zapewne będzie trwała do samego końca.
— Do obowiązków sołtysa należy łączenie współpracy Urzędu Gminy z mieszkańcami danego sołectwa. I to we wszelkich istotnych sprawach mieszkańców, poczynając od informowania o problemach związanych z odśnieżaniem dróg, remontami, naprawą, zbieraniem podatków i opłat lokalnych, zwoływaniem zebrań, tworzeniem funduszu sołeckiego, realizacją zadań wynikających z funduszu, ścisłą współpracą z wójtem w sprawach istotnych warunków życia, opieki czy informowaniem o potrzebach rodzin zamieszkujących sołectwo w sprawach dowozu dzieci do szkół i rozwiązywaniem problemów bytowych - wyjaśnia Franciszek Andruszkiewwicz, wójt gminy Srokowo.
Jak twierdzą burmistrzowie i wójtowie, dobry sołtys jest nie do przecenienia.
- Moim zdaniem jest to osoba godna zaufania we wszelkich sprawach związanych z funkcjonowaniem sołectwa. Darzona zaufaniem mieszkańców i władz samorządowych. Są to ludzie, z którymi na wszelkie tematy, nawet te „niezbyt” popularne, można porozmawiać, żeby przeciwdziałać patologiom czy wykluczeniom — podkreśla rolę sołtysów Franciszek Andruszkiewicz.


W ubiegłym roku w głosowaniu czytelnicy Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego. W naszym konkursie wzięło udział aż 620 kandydatów, z czego 318 to kobiety. Nasi Czytelnicy na swoich faworytów oddali prawie 61 000 głosów! Tytuł Supersołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Jerzy Głowacki, sołtys Frygnowa (gm. Grunwald). W powiecie kętrzyńskim najwięcej głosów otrzymała Małgorzata Zubek z Kraskowa. Kto zdobędzie statuetkę w tym roku? Przekonamy się mniej więcej za miesiąc.

redakcja

Plebiscyt trwa od dnia 29.01. 2018 r. do 09.03.2018 roku czyli dwa przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca.

Za co cenicie swojego sołtysa? Napiszcie do nas: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl .


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages