Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Uczniowie z Kruszewca zagrali z Orkiestrą

2018-01-22 07:53:45 (ost. akt: 2018-01-23 12:45:37)
Uczniowie z radością zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy.

Uczniowie z radością zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy.

Autor zdjęcia: SP Kruszewiec

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Tymi słowami wielkiego świętego Polaka, Jana Pawła II kierowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu oraz ich opiekunowie, biorąc udział 14 stycznia w 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kętrzynie. Dzielili się przede wszystkim swoim czasem i zaangażowaniem w zbiórkę pieniędzy, a także w liczenie zebranych datków.

Już o godzinie 10.00 nasze delegacje wyruszyły ze skarbonkami "w miasto" na poszukiwanie ofiarodawców. Byli to: Klaudia Rodak, Karolina Śmierzyńska, Milena Kijewska, Zuzanna Stefanowicz, Wiktoria Bartoszko, Nikola Gronkiewicz, Weronika Lewicka i Sebastian Kołodziejczuk. Każda grupa uczniów miała swojego "anioła stróża"-p. Annę Pawluczuk, Martę Pupel i Dorotę Syhłowyj. Mimo iż dzień był dość zimny, dzielnie trwali na posterunkach do popołudnia. Potem już sami opiekunowie zaangażowali się w pomoc przy zliczaniu pieniędzy z wszystkich przyniesionych skarbonek. Do tej mozolnej pracy dołączyła także p.Tamara Furka. A datki były bardzo rożne.Obok pieniędzy polskich w skarbonach lądowały nominały obcych walut oraz rozmaite przedmioty(np.biżuteria). Ostateczne wyniki zbiórki w Kętrzynie poznamy niebawem, ponieważ w programie imprezy były jeszcze licytacje, aukcje itp.

WOŚP przyświeca, jak każdego roku szczytny cel. Pozyskane w 26. finale środki przyczynią się do wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Nasi nauczyciele i uczniowie kolejny raz dowiedli, że są wśród nas ludzie o dobrych sercach i warto pomagać, by móc uratować każde malutkie życie.

Tamara Furka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages