Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Rozmawiali o bezpiecznej sieci

2018-01-19 08:03:19 (ost. akt: 2018-01-19 14:32:49)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Cybernetyczny świat, internetowa rzeczywistość, wirtualne życie oraz szeroki wachlarz możliwości jakie daje sieć. O tym wszystkim oraz o wykorzystywaniu sieci do popełniania czynów zabronionych rozmawiały policjantki z uczniami z Zespołu Szkół w Wilkowie

Spotkanie prowadzone z uczniami odbyło się na zaproszenie dyrekcji szkoły. Policjanci zapoznali młodzież z zasadami odpowiedzialności za czyny karalne, wytłumaczyli aspekty ochrony wizerunku i dóbr osobistych człowieka oraz zapoznali z zagrożeniami związanymi z cyberprzemocą. Spotkanie to miało na celu m.in podniesienie świadomości prawnej w zakresie odpowiedzialności nieletnich za czyny związane z przestępczością internetową. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z uczniami na temat ich bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Dużo uwagi poświęcono także zasadom etykiety oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnych. Mundurowi wyjaśniali dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiali zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Młodzi ludzie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowany dla nich film poruszający kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz chętnie odpowiadali na związane z nim pytania policjantów.

Funkcjonariusze liczą na to, że rady, których udzielili młodym ludziom okażą się przydatne podczas surfowania w sieci i, że będą postrzegani jako ci, na których można liczyć w potrzebie.

Źródło: KPP Kętrzyn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages