Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mroźne fotografie Mirosława Kleczkowskiego

2018-01-15 17:30:41 (ost. akt: 2018-01-15 17:41:46)

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Mirosława Kleczkowskiego, który odbędzie się 25 stycznia w kętrzyńskiej "Loży"

„ MRÓZ – ARTYSTA ” to kolejna wystawa fotografa, którego dorobek już kłóci się z definicją amatorstwa, ale skromność jeszcze nie pozwala nazywać siebie artystą… Mimo wieloletniego doświadczenia w pracy z aparatem fotograficznym wciąż rozwija swoje umiejętności w Kętrzyńskim Stowarzyszeniu Fotograficzno – Filmowym (KSFF) „FOTO MX”.

W ostatnim czasie fascynuje go fotografia krajobrazowa, zbliżeniowa i makrofotografia. Oprócz tego nadal jego pasją pozostaje ekologia i wędkarstwo. Warto się przekonać jak cierpliwość wędkarza łączy się z wnikliwością obserwacji miłośnika przyrody, a przejście na emeryturę sprzyja rozwijaniu zamiłowań, które wymagają czasu i skupienia.

Mirosław Kleczkowski nie tylko dobrze ten czas wykorzystuje, ale dzieli się nim z nami. Tym razem pragnie pokazać nieznane – albo niedoceniane – oblicze zimy, podzielić się swoim zachwytem nad jej pięknem. Jedno jest pewne: z całą pewnością jego fotografie skłaniają do ciepłego spojrzenia na tę właśnie porę roku.

Autor wystawy stwarza nam niecodzienną okazję zobaczenia zimy w zupełnie innym – nomen omen - świetle: zaskakująco barwną i niewiarygodnie… pomysłową. Po raz kolejny ten właśnie fotograf odsłania przed nami przyrodę w taki sposób, że zdumiewa nas, oczarowuje, ale i zawstydza, że sami jej tak nie widzimy. To dzięki niemu, dzięki zdjęciom, które wykonał, znów – jak w dzieciństwie - będziemy bardziej uważnie patrzeć wokół siebie, skupiać się na dziełach, które tworzy mróz - artysta: obrazach na szybie, rzeźbach z kryształków wody, kroplach zastygłych w biegu…

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ulotności momentów utrwalonych na fotografii – tym większa zasługa fotografa, który chce się nimi podzielić. Dlatego pozwólmy sobie na tę chwilę skupienia i zachwytu nad światem, który roztaczałby swoje uroki na darmo, gdyby nie wprawne oko artysty-amatora, Mirosława Kleczkowskiego.

Przeczytaj cały tekst: MRÓZ - ARTYSTA wystawa fotografii Mirosława Kleczkowskiego - Mrągowo http://mragowo.wm.pl/415835,MROZ-ARTYSTA-wystawa-fotografii-Miroslawa-Kleczkowskiego.html#ixzz54GtF6CAY

Źródło: www.mragowo.wm.pl

http://m.wm.pl/2018/01/orig/plakatwww-440272.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages