Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Nowe radiowozy na drogach powiatu

2018-01-12 16:00:00 (ost. akt: 2018-01-17 17:21:16)
Nowe samochody już pełnią służbę na drogach powiatu kętrzyńskiego

Nowe samochody już pełnią służbę na drogach powiatu kętrzyńskiego

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Policjanci z powiatu kętrzyńskiego otrzymali nowe radiowozy. Pojazdy będą wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów z Kętrzyna, Korsz i Reszla. Samochody zostały dofinansowane przez lokalne samorządy.

Na placu Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie 5 stycznia odbyło się uroczyste przekazanie policjantom pięciu nowych radiowozów. Jeden pojazd to oznakowany Hyundai i20 oraz 4 nieoznakowane marki Citroen C3. Dotację na zakup radiowozów przekazali Starosta Kętrzyński, Burmistrz Miasta Kętrzyn, Burmistrz Reszla, Burmistrz Korsz oraz Wójt Gminy Kętrzyn.

W uroczystości udział wzięli: Jarosław Babalski - Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie, insp. Tomasz Klimek - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Ryszard Niedziółka - Starosta Kętrzyński, Krzysztof Hećman - Burmistrz Miasta Kętrzyn, Marek Janiszewski - Burmistrz Reszla, Ryszard Ostrowski - Burmistrz Korsz, Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn oraz lokalne media. Obecny na uroczystości ks. kan. Andrzej Orłowski - duszpasterz kętrzyńskich policjantów, poświęcił pojazdy. W uroczystości uczestniczyli również pracownicy cywilni oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie na czele z komendantem insp. Dariuszem Ślęzakiem, funkcjonariusze z komisariatów Policji w Korszach i Reszlu.

Radiowozy zostały zakupione przy współfinansowaniu samorządów lokalnych i budżetu Komendy Głównej Policji. - Zakup nowych radiowozów był możliwy dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz samorządu. Inicjatywa ta świadczy o bardzo dobrej współpracy samorządów z Policją, jak również o zaangażowaniu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Pojazdy, które zostały uroczyście przekazane będą wspierać codzienną służbę policjantów na terenie całego powiatu kętrzyńskiego -
podkreślił insp. Dariusz Ślęzak, Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie.
W całym województwie zakupiono w ten sposób 37 samochodów. - Z tego aż 5 trafiło do Kętrzyna. To bardzo dobry wynik, za co serdecznie dziękuję wszystkim samorządom. Policja ma ściśle określony budżet. Jeśli dostajemy wsparcie od lokalnych władz, to możemy dzięki temu zainwestować w bezpieczeństwo jeszcze więcej. Ze swojej strony obiecuję, że w tym roku do kętrzyńskiej komendy trafią kolejne pojazdy. Mamy program modernizacyjny i mam nadzieję, że całościowo obejmie radiowozy, które powinny być wycofane - dodał insp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji.

Wszystkie nowe auta służbowe, zostały wcześniej przystosowane do służby w policji, zgodnie z przygotowaną specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu. - W Reszlu to już drugi pojazd współfinansowany przez lokalny samorząd. Trafił do nas radiowóz nieoznakowany, który będzie wykorzystywany już od dzisiaj w naszej codziennej służbie - mówi kom. Marta Umbras, Komendant Komisariatu Policji w Reszlu.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. R #2416823 | 80.187.*.* 13 sty 2018 01:13

  Czy ktos moze mi tak powaznie i racjonalnie wytlumaczyc dlaczego ksiadz swieci radiowozy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Marta #2416659 | 85.164.*.* 12 sty 2018 19:33

   No brawo;) w końcu jakas policja bd na drogach pilnowała tego co powinna

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages