Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Piesza potrącona na pasach

2018-01-08 11:44:44 (ost. akt: 2018-01-08 11:50:14)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kętrzynie na ul. Mazowieckiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej. 29-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

W minioną sobotę (06.01.2018) o godz. 19:00 w Kętrzynie na ul. Mazowieckiej doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący renault 48-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia. 29 – letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala na obserwację. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Kierowca Renault Laguna był trzeźwy.

Przypominamy kierowcom!

Znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonach skrzyżowań dróg.

Zachować ostrożność muszą też piesi, którzy mają pierwszeństwo przed pojazdami na przejściach, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Piesi powinni wziąć również pod uwagę panujące na drodze warunki i do nich dostosować swoje zachowanie. Przy śliskiej nawierzchni kierowcy może być trudno zahamować, a może też on z różnych względów nie dostrzec pieszego, który już zdążył wejść na przejście.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wybory samorządowe 2018 #2413986 | 89.228.*.* 9 sty 2018 19:18

  Po modernizacji (czyt. unowocześnieniu) oświetlenia ulicznego, światło jest tak mocne, że oślepia również głupców, którzy byli karkołomnymi pomysłodawcami projektu. Przypominam, że swoją siedzibę w Kętrzynie ma największy na świecie producent oświetlenia. Największe kuriozum jest w tym, że unowocześnienie oświetlenia wymusza doświetlenia wszystkich przejścia dla pieszych. A dodatkowo, niech Pan Bóg ma w swojej opiece pieszych, którzy przechodzą przez jezdnię w miejscach innych, niż te doświetlone. Niedługo w Kętrzynie wprowadzą pionierski program dla pieszych pn."po mieście chodzę tylko w kamizelce odblaskowej"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ronin #2413310 | 94.254.*.* 8 sty 2018 22:38

  "Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach, które są słabo oświetlone" czyli w Kętrzynie na każdym przejściu

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages