Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Najlepszy dzielnicowy nagrodzony

2018-01-04 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-04 22:36:46)
Asp. Piotr Dzirba (w środku) nie krył radości odbierając dyplom z rąk przedstawiciela "Gazety w Kętrzynie".

Asp. Piotr Dzirba (w środku) nie krył radości odbierając dyplom z rąk przedstawiciela "Gazety w Kętrzynie".

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Plebiscyt na "Najpopularniejszego Dzielnicowego" w powiecie kętrzyńskim w 2017 roku wygrał asp. Piotr Dzirba. 27 grudnia oficjalnie odebrał nagrodę. Jak sam przyznaje, taki sukces motywuje go do jeszcze lepszej pracy.

W plebiscycie ogłoszonym przez "Gazetę Olsztyńską" w skali województwa funkcjonariusz zajął 7 miejsce. Na co dzień pełni służbę na terenie gminy Srokowo. Mieszkańcy powiatu od 8 września do 26 października mieli okazję docenić swojego dzielnicowego i przyznać mu tytuł "Najpopularniejszego Dzielnicowego". Żeby to zrobić, musieli oddać głos smsem na jednego spośród 13 dzielnicowych pracujących w powiecie kętrzyńskim. W efekcie tych zmagań zwyciężył asp. Piotr Dzirba.

Policjant został przyjęty do służby 4 grudnia 2006. 25 czerwca 2007 rozpoczął pracę w Zespole Patrolowo - Interwencyjnym w Kętrzynie. Od 2 kwietnia 2013 pracuje jako dzielnicowy KPP w Kętrzynie. Asp. Piotr Dzirba w 2008 roku ukończył kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. W 2010 roku ukończył kurs specjalistyczny dla policjantów podejmujących interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych, natomiast w 2015 roku kurs specjalistyczny dla dzielnicowych. Jak sam przyznaje, zwycięstwo w plebiscycie jest dla niego motywacją i wyróżnieniem. - Ważne jest dla mnie to, że swoje głosy oddali na mnie mieszkańcy. W ten sposób wystawili ocenę mojej pracy. Dołożę wszelkich starań, żeby w 2018 roku utrzymać ten poziom i pracować jeszcze lepiej dla lokalnej społeczności - nie krył radości Piotr Dzirba.

Funkcjonariusz był wielokrotnie nagradzany m.in. za wzorowe wykonywanie obowiązków i zaangażowanie w służbę. Od października 2012 roku pełni funkcję przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów w Kętrzynie. W 2016 roku został zwycięzcą wojewódzkich eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku 2016”. Jak na jego pracę i sukces w plebiscycie patrzą przełożeni? - Pracę aspiranta Dzirby oceniam bardzo dobrze. Osiąga jako dzielnicowy dobre wyniki w województwie i w kraju. Jest bardzo dobrym policjantem, zaangażowanym z serca w swoją pracę. Wynik gazetowego plebiscytu jest tego potwierdzeniem - mówi insp. Dariusz Ślęzak, Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie.

Piotr Dzirba ma 35 lat. W 2012 roku ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie o kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. Interesuje się historią współczesną, polityką międzynarodową oraz sportem. Wolny czas stara się spędzać aktywnie, uprawiając sport (gra w piłkę nożną). Aktualnie więcej czasu spędza na spacerach z 5-letnim synkiem i 1,5 roczną córeczką. W wolnych chwilach lubi także wyjść do kina na dobry film.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages