Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Płacił „zbliżeniowo” za zakupy cudzą kartą.

2018-01-03 21:38:10 (ost. akt: 2018-01-03 21:56:14)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Piętnaście zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem na konto bankowe przedstawili kętrzyńscy kryminalni 39-latkowi. Mężczyzna za pomocą znalezionej karty płacił „zbliżeniowo” za zakupy w różnych sklepach na terenie miasta.

Karty bankomatowe z możliwością zbliżeniowego dokonywania płatności stają się standardem. Jednak gdy nasz dostęp do pieniędzy staje się łatwiejszy, ich kradzież staje się również prostsza. Przekonała się o tym mieszkanka Kętrzyna, która na terenie miasta zgubiła portfel z kartą bankomatową.

W październiku 2017 r. kętrzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie od kobiety o przywłaszczeniu portfela, w którym znajdowała się min. karta bankomatowa, dowód osobisty oraz pieniądze. Zgłaszająca nie potrafiła podać dokładnych okoliczności i miejsca gdzie doszło do przywłaszczenia. Po utracie portfela z jej konta bankowego zniknęło kilkaset złotych. Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśniania. W toku dochodzenia funkcjonariusz prowadzący postępowanie ustalił, że w okresie od 17 do 18 października 2017 r. doszło do kilkunastu transakcji w różnych sklepach na terenie miasta gdzie „zbliżeniowo” płacono kartą za zakupy. Funkcjonariusz dotarł do zapisów monitoringów, gdzie na nagraniach rozpoznał 39-latka. Typowania okazały się strzałem w dziesiątkę. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że to właśnie on wszedł w posiadanie portfela i za pomocą karty bankomatowej płacił „zbliżeniowo” za zakupy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie 15 zarzutów za kradzieże z włamaniem na konto bankomatowe. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do mieszkańców, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej poinformować placówkę bankową. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages