Piątek, 15 lutego 2019. Imieniny Arnolda, Jowity, Georginy

Prawie 700 policyjnych interwencji

2018-01-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-09 17:09:39)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda funkcjonują już rok. Mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone oraz w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego i najbliższą jednostkę policji.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych i według hierarchii Abrahama Maslowa najważniejszych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. - Takim narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można znacznie lepiej dyslokować siły, lepiej zadaniować policjantów, także dzielnicowych, oraz skuteczniej współpracować z innymi instytucjami w rozwiązywaniu problemów ważnych dla obywateli - mówi mł. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

To narzędzie funkcjonuje już rok. Dzięki niemu mieszkańcy powiatu, ale i całego kraju, mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu mogą oni podpowiadać policjantom gdzie np. nocują bezdomni, albo w którym miejscu są źle ustawione znaki drogowe, gdzie kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości i wiele innych. - Dzięki KMZB policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymali ok. 700 zgłoszeń, z których blisko 36% zostało potwierdzonych. Dotyczyły one głównie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców aut i niewłaściwego parkowania - informuje Ewelina Piaścik. Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji zależało, aby funkcjonariusze byli bliżej mieszkańców, dlatego przygotowali aplikację Moja Komenda, która zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

- Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak i Moja Komenda nie służą do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z oficerem dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112 - dodaje rzeczniczka kętrzyńskiej komendy.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages