Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Petardy - policjanci apelują o rozwagę i ostrożność

2017-12-29 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-28 15:43:21)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Przed nami szaleństwa sylwestrowej nocy. W niebo wystrzelą setki tysięcy kolorowych fajerwerków. Petardy w rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych osób, czy w rękach dzieci stają się olbrzymim zagrożeniem. Niewłaściwie użytkowane powodują nieodwracalne skutki nieszczęśliwych wypadków. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Zbliża się czas w którym będziemy hucznie żegnać mijający rok. Żegnamy go w różny sposób. Jedni spędzają sylwestra w domu, inni na zorganizowanej zabawie. Wszystkich łączy jeden wspólny mianownik. Mianowicie żegnać 2017 rok będziemy w dźwięku strzelania petard oraz kolorowych błysków na niebie. Jednak nieostrożna i nieodpowiedzialna zabawa może mieć w konsekwencji bardzo tragiczne skutki.Policjanci apelują!!!Aby zabawa z fajerwerkami była bezpieczna musimy przestrzegać pewnych reguł:

• kupujmy petardy i sztuczne ognie w sprawdzonych sklepach, a nie na ulicznych straganach i bazarach

• fajerwerki dopuszczone do sprzedaży powinny posiadać instrukcję w języku polskim określającą zasady bezpiecznego użytkowania, na opakowaniu powinna być także podana data ważności produktu

• korzystając z petard i sztucznych ogni pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Przede wszystkim przeczytajmy najpierw instrukcję obsługi. Nie używajmy fajerwerków w grupie osób i w miejscach, w których mogą one spowodować pożar

• pamiętajmy, że nie wolno rozbierać fajerwerków, podchodzić do niewybuchów i ponownie próbować je odpalać

• szczególnie uważajmy na dzieci - fajerwerkami i petardami zajmować się mogą tylko osoby dorosłe

Pamiętajmy, by korzystając z petard i fajerwerków zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Używajmy ich zgodnie z instrukcjami. Nie rzucajmy petard w tłum, nie kierujmy w stronę innych osób.

Apelujemy przede wszystkim do rodziców, aby zwracali uwagę swoim dzieciom na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w przypadku używania petard i innych materiałów pirotechnicznych.

W sylwestrową noc pamiętajmy również, że huk petard płoszy zwierzęta – szczególnie psy. Zadbajmy więc, żeby nasze czworonogi nie zakłócały spokoju innym.

Zwracajmy uwagę na sprzedawców, którzy proponują petardy dzieciom. Nie bądźmy obojętni.Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Za sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.Pamiętajmy!

Dla kilku chwil zabawy nie warto narażać swojego życia i zdrowia.


Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Luna 40 #2406151 | 89.228.*.* 29 gru 2017 15:24

    Petardy powinny być sprzedawane tylko dzień. przed sylwestrem .Nie kazdy lubi huk bezmyślnie wystrzeliwanych petard .

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages